Wpis z mikrobloga

#legia już nie ma szans na pewne rozstawienie w ostatniej rundzie LM*. Aby była rozstawiona potrzeba odpadnięcia wyżej rozstawionych drużyn co zazwyczaj się staje. Jeśli APOEL i Steaua nie zdobędą mistrzostwa będzie potrzeba tylko porażki jednej drużyny.

Ile daje rozstawienie pokazało losowanie dwa lata temu kiedy beznadziejna Legia weszła do LM pokonując Dundalk.
To że rozstawienie to nie wszystko pokazała Legia w zeszłym sezonie przegrywając z Sheriffem.

Oczywiście wszystko przy założeniu że Legia zdobędzie mistrzostwo i dotrze do ostatniej rundy LM.

*nie wiem co się dzieje w przypadku wygranej Ligi Europy przez Salzburg. Na to jednak się nie zanosi.

#jagiellonia, #lechpoznan i #wislaplock są rozstawione jedynie w pierwszej rundzie LM. To znaczy że przy doskonałej formie (która spokojnie może się pojawić) drużyny te będą musiały pokonać lepszego przeciwnika aż trzy razy, co graniczy z cudem. Przykładowe drużyny: Celtic, Steaua, Ludogorets, Salzburg (3 runda) czy też PSV (4 runda).

Z drugiej strony taka ścieżka może też wyglądać w ten sposób: Sheriff, Karabach, APOEL i tu już dramatu nie ma, co nie znaczy że byłoby łatwo.

Jeśli chodzi o LE to Legia ma pewne rozstawienie we wszystkich rundach eliminacyjnych, a w fazie grupowej wylądowałaby w drugim koszyku. Lech Poznań rozstawienia ma do drugiej rundy, za to Jagiellonia i Wisła rozstawienia mogą być pewne jedynie w pierwszej rundzie.

#pilkanozna #ekstraklasa
peetee - #legia już nie ma szans na pewne rozstawienie w ostatniej rundzie LM*. Aby b...

źródło: comment_y1gdIOCHdssOvimeh0D3NM4DYJ7wfncg.jpg

Pobierz
  • 15
Oby Legia nie była rozstawiona w ostatniej rundzie i trafiła na Celtic.


@Primusek: Ten mecz mi się marzy od 4 lat, chociaż mam wrażenie że już teraz by nie było takiego ciśnienia meczowego, aczkolwiek wciąż mogłoby to być epickie. Najgorsza historia w mojej kibicowskiej przygodzie. Nie do końca jednak rozumiem dlaczego komuś z Legnicy zależy żeby Legia trafiła na tak zajebistego przeciwnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Primusek: A co nie honorowego jest, gdy organ odpowiedzialny za przestrzeganie zasad pucharowych podejmuje decyzję zgodą z zasadami, które Legia zaakceptowała przystępując do rozgrywek? Co miał zrobić Celtic, zdzierać szaty, że UEFA ma postąpić wbrew przepisom?

BTW. Dlaczego Legia taka honorowa nie była, kiedy sezon wcześniej do gry w PP z Gryfem wystawiła nieuprawnionego zawodnika (i to przez cały mecz Jędza grał, zamiast zgłoszonego Rzeźniczaka) i nie zwróciła się z ZPNu
@allende73: Bzdura koleś. UEFA nie miała obowiązku wyrzucać Legii. Kilka sezonów przed meczem Legii był klub, który też wystawił nieuprawnionego zawodnika, ale UEFA wtedy ich nie wyrzuciła. Po drugie Celtic miał prawo zrzec się awansu i wtedy Legia by awansowała. Celtic też mógł po prostu nie składać skargi i wtedy UEFA, by nie wyrzuciła Legi. Wszystko się zgadza. Celtic to klub bez honoru.
Dziwne, że ktoś nadal pisze takie bzdury mimo
@Primusek: Boże, a legioniści dalej żyją w swoim świecie. Bereszyński nie był nieuprawionym (tj. niezgłoszonym) zawodnikiem, tylko objętym karą dyscyplinarną ! (bo ktoś myślał, że jak się wcześniej go nie zgłaszało, to wyzerowały mu się kartki). Wiem, że będziecie te bajki opowiadać swoim dzieciom, wnukom, ale nie zmienicie art. 21 ust. 2, który stanowi o bezwzględnej karze wykluczenia w sytuacji wystąpienia zawodnika objętego karą dyscyplinarną. W sytuacji kiedy gra nieuprawniony zawodnik,
@Primusek: Jakie ma to znaczenie? Nie masz racji i teraz odwołujesz się do czegoś co organów UEFA nie obchodzi. Zagrał zawodnik, który winien pauzować za kartki i tylko to się liczy w tej sprawie. To jest prosta dychotomia. UEFA nie obchodzi to, że Legia grała lepiej, czy ładniej. Po prostu Legia złamała przepisy, które niestety są bezwzględne i Legia może mieć tylko pretensje do osób, które pozwoliły go wpuścić na boisko
@Primusek: Wiem, zagalopowałem się ;) A czy to Celticu jest winą, że ktoś nie zna przepisów i je łamie, za co poniósł słuszne konsekwencje. Dlatego mieli się zrzec? Przepisy były po ich stronie i nie ma w tym niczego nie honorowego. P.S. Wbrew temu co napisałeś nieco wcześniej, to nie Celtic zgłosił sprawę, tylko delegat UEFA.
@Primusek: @zwolennik_666: @allende73: dla mnie kwestia tego że się skompromitowali na boisku jest drugorzędna bo raczej mało klubow mogłoby sobie pozwolic finansowo na takie honorowe odpuszczenie LM (do której i tak sie nie dostali), chociaż gdyby rzeczywiście zdecydowali sie na taki ruch to myślę że Celtic w Europie zyskał by status legendarnego. Tak to sie tylko zbłaznili.

Dla mnie glownym powodem dlaczego są #!$%@? było to jak sie zachowywali