Wpis z mikrobloga

Szukam niedrogich last minute, a że Grecja, Turcja czy Bułgaria odpada to pomyślałam o #egipt.

Tylko czy nie jest to tak stricte dla leniwych Grażyn, które chcą wytapiać tłuszcz niczym na zdjęciu @Sobola2000 ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I czym się różni się to całe Sharm El Sheikh od np. Hurghady?
Prócz tego że na półwysep Synaj nie potrzeba wizy.


Bardziej interesuje mnie zwiedzanie, okolice Nilu, historia i nurkowanie niż rozwodnione piwo z opcji all inclusive.
#podroze #pytanie
  • 7
@Eutanazja: @LowRyder_: Sharm el Sheikh różni się od Hurghady na pewno tym, że jest ładniejsze. Sharm było zawsze takim ośrodkiem rządzących i oni ładowali w niego ostro kasę. W Hurghadzie nie jest jakoś ciekawie, ale wygrywa moim zdaniem oferta gastronomiczną. Ja pracowałem w Egipcie przez 6 miesięcy (każdy miesiąc tydzień tam spędzałem) i jeśli chodzi o atrakcje typu nurkowanie, to niedaleko Sharmy jest miasteczko Dahab, gdzie są perfekcyjne warunki do
@Lele: Dziękuję bardzo gorąco (niczym afrykańskie słońce ;) ) za tak konkretną odpowiedź. Często widziałam nazwę Dahab, ale po googlowaniu, wniosek jaki się nasuwał to taki, że wszędzie jest prawie tak samo. Co wydawało się conajmniej dziwne.
Jeśli mieszkałeś Lele w Egipcie, to może zdradzisz jak cenowo wygląda nurkowanie? Takie inne niż zanurzenie się na 3 minuty by zrobić zdjęcie za 10$. Tak z autopsji kojarzę tunezyjskie oferty niestety. :(
@Eutanazja: co do nurkowania podziele się z tobą moją przygodą: kupiliśmy sobie wycieczke na rafy nie pamietam okolo 15$ czy 20$ nie pamietam ogólbie około 20 osób wszystko super wbijamy sie na jachcik płyniemy na rafy. Po krótkiej instrukcji co zrobić jak się zachować a czego nie robić ubrali mnie w pianke dali butle z maską i z aparatem po czym powiedzieli skacz przez chwilę się zanurzysz ale za chwilę odrazu