Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@csmrex sorx. Zapiekła mi się śruba (ośka) i nie dalo rady wykręcić kółka. Próbowałem aż wkoncu Torx objechal i łeb śruby zniszczony. Da radę tę ośke jakoś wykręcić zeby nie zniszczyć szyny? Mam takie ośki, że wkreca się je do gwintowanej szyny
  • Odpowiedz
@bemol14: wykręć imbusem jak torxa zjechałeś. Ewentualnie rozwiercanie, ale imbusem powinno pójść. Tylko rozmiar dobrze dobierz żeby nie #!$%@?ć bardziej gniazda.
  • Odpowiedz
@bemol14: Spróbuj większym torxem, ale wbij go młotkiem i potem spróbuj wykręcić - też to jest jakiś sposób. Stosuję go w pracy i jest dość skuteczny :)
Także możesz spróbować przez jakąś grubszą gumkę recepturkę, wcisnąć w łeb ośki klucz razem z gumką, ale to raczej mała szansa, że się uda jak masz śrubę mocno dokręconą. Możesz delikatnie puknąć młotkiem, aby zlikwidować jakieś naprężenie.

Różne są patenty :)
  • Odpowiedz
@bemol14: Jak kombinowanie z różnymi kluczami nie pomoże, to jest coś takiego jak wykrętaki - przypominają połączenie wiertła i śruby, ale mają gwint w drugą stronę. Sam miałem podobny problem i nie mogłem za nic osi odkręcić, a przy pomocy czegoś takiego się udało.
  • Odpowiedz
Próbowałem aż wkoncu Torx objechal i łeb śruby zniszczony


@bemol14: Spróbuj tym kluczem przez rękawiczkę gumową. A ogólnie to młotek i z lekka popukać przez jakiś trzpień, potem tym kluczem pod kątem kręcić. Ewentualnie jakimś dermelem naciąć na płaski śrubokręt. Wykrętaki jak wspomnieli czy rozwiercić ale to musi być od strony gwintu punktowane by wiertło nie zjechało.
  • Odpowiedz
Po dwóch latach ale może ktoś będzie szukał tak jak ja, mi się udało w ten sposób:
Wycinalem kwadrat z taśmy izolacyjnej trochę większy niż śruba, nakleilem i nabiłem na to torx tego samego rozmiaru co imbus i poszło, nie miał nawet możliwości ruchu.
  • Odpowiedz