Wpis z mikrobloga

@oink_oink: coś mi tutaj śmierdzi... Odwiedzając stronę producenta tego bankomatu spoglądałem,co tam mogę znaleźć... No i natrafiłem na listę "partnerów"... Nie ma tam nawet tego tworu, który oni sobie przypisali tej maszynie na filmiku... O co chodzi?
@spayker: to akurat słaby trop, bo gość który przedstawia bankomat, jest wg YT właścicielem firmy zelaacoin,
ale to może być (nie musi) kolejna firma podstawiona, znowu żadnych danych w zakładce kontakt tylko formularz
@spayker: heh spróbowałem poszukać więcej na temat ZELAACOIN, no i nie mogę znaleźć nic na temat ZELAACOIN LIMITED, ich strona istnieje od "Creation Date: 2018-01-12T11:07:56Z" czyli nie zbyt długo, a filmiki zamieszczane przez zelaa.. też są z tego roku najstarsze
@mrgs: według YT? Raczej wątpię... Moim zdaniem, to typy wykupiły jedną maszynę "od tej firmy", nakleili ich logo, żeby nie było i po prostu przedstawili "działanie tego mechanizmu". No czyli pewnie jakiś scamik... Sama firma produkująca klipsy zabezpieczające nasze kryptowaluty (patrz tutaj: https://www.ledgerwallet.com/cryptocurrencies) nie ma nawet w spisie kryptowalut tego tworu, nie mówiąc już o jakimkolwiek partnerstwie... Coś przeczytałem, że ponoć wypuścili jakieś ledgery z własnym softem... Jeśli rzeczywiście tak jest,