Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki

Noszę się z zakupem nowego auta w leasing do 110k.

Rozważam zakup Opla Insigni Grand Tour 1.5T (165km)
Czy to dobry wybór? Macie coś do polecenia w podobnej cenie? Nie interesują mnie SUV-y.

No i odnośnie opla.
Czy warto brać manuala? Czytałem że mają słabe skrzynie M32, natomiast o automacie, że nie da rady zejść poniżej 10l/100 w mieście .

Czy ma ktoś już doświadczenia z tym samochodem i może się podzielić?
Ponadto na jakimś forum wyczytałem że będą wersję 1.6T(200km) od września, z tym że zapewne w z filtrem cząstek stałych.

Manual czy automat? A może coś innego?
Czy warto czekać na 1.6T?

#insignia #insigniab #opel #samochody #leasing #motoryzacja #kupautozmikro
  • 23
  • Odpowiedz
@ahbuz: dzięki za polecenie, ale czy mercedes nie będzie nieco.. łysy?
@Poemat: dzięki :) lecę porównać wyposażenie

@Harmonijka: chce to auto potem wykupić dla siebie, stąd obawy w dłuższej perspektywie
Człowiek naczyta się o tym, że to problem. Szczególnie, ze całkiem sporo będzie jazdy po mieście na krótkich trasach.
  • Odpowiedz
  • 0
@przepraszamczytenloginjestwolny: właśnie manualem da się wyciągnąć mniej podobno, natomiast automatem nie bardzo. Chciałem zapytać o doświadczenia.

Odnośnie filtra, chodzi o benzynę. Diesla nie biorę pod uwagę. Czytałem że Unia Europejska zaostrza normy od września i producenci wrzuca filtr cząsteczek stałych również do benzyn, aby spełnić normy
  • Odpowiedz
  • 0
@ahbuz: nie szukam samochodu na 20 lat :) Góra 5-10
Nie ma dzieci ani zobowiązań. Chcę duży wygodny samochód, żeby jazda nie męczyła i dało się pojechać w trasę 200-300km z przyjemnością

A w ciągu co najmniej 3-4 lat nie musiał przejmować się usterkami i tylko łac paliwo

Nie chce też żeby samochód był całkiem łysy z wyposażenia. W końcu będę tym jeździł przez ten czas

Insignia wydaje się spoko, bo
  • Odpowiedz
  • 0
@przepraszamczytenloginjestwolny: codziennie do pracy blisko i tylko 5-7 km ale lubimy w weekend wyskoczyć np. 200km dalej coś pooglądać, narty w zimę albo przejechać się jak nam bardzo się nudzi gdzieś po okolicy.
Po prostu fajnie się jeździ, ale na codzień nie ma dużych przebiegów
  • Odpowiedz
  • 0
Tak zrobię, mercedes jest niedaleko
Pod uwagę biorę jeszcze Mazdę 6, Renault Talisman, jestem ciekaw nowego 508
Mondeo i Passata zdecydowanie nie
  • Odpowiedz
@kololowy: Z tego co widzę, to celujesz bardziej w klasę D. Tutaj przy zwykłym leasingu zastanawiałbym się nad Insignią chyba najbardziej, ewentualnie Mazda 6 (o ile nie przeszkadza Ci milion podobnych samochodów na ulicy, mi się przez to już znudziły mocno :D).
Jednak zamiast zwykłego leasingu proponuję rozważyć opcję najmu długoterminowego (lub leasingu z bardzo wysokim wykupem) i zmianę samochodu co 2-3 lata. Osobiście wiem, że kolejny będę brał w tej
  • Odpowiedz
  • 0
@MrGreeneye: dzięki za wskazówki
Myślałem właśnie o wysokiej wpłacie a nie wykupie :)

Ciekawa opcja ten wynajem, ale na dzień dzisiejszy nie będę się na to porywał. Może następnym razem.

Civic fajny, ale gdy usiadłem w środku to niestety nie pasuje mi. Za twardo :D

Byłem obejrzeć to i tamto, zapytałem jeszcze jednego Mirka i chyba zatrzymam się na Insigni
Odpowiada mi wygoda, wymiary wszelkie obawy rozwiane
  • Odpowiedz
  • 0
@kasprzak: z tego powodu co mazda 6 i passat
Masa tego jeździ od 2012-14 roku

Insignia jest zupełnie nowa, dostępna od zeszłego roku.
Sprawdzałem 508, ale chcą za niego abstrakcyjne pieniadze
  • Odpowiedz
@kololowy: Odświeżam trochę temat, bo mam dokładnie taki sam dylemat jak Ty :) Jutro jadę właśnie na jazdę testową Insygnią 1.5 165KM. Na plus za Oplem przemawiają mega rabaty. Dla przykładu wczoraj byłem w Mazda i o rabatach mowy nie ma - nie wiedziałem, że mają taką politykę...
Możesz podzielić się opinią o tym samochodzie? na którą wersję się zdecydowałeś? :)
  • Odpowiedz
  • 0
@else_if: 165km w wersji exclusive, kolor perła. Udało się za 119500 pisałem chyba do wszystkich salonów w Polsce o ofertę aby dostać jak najniższa kwotę
Jestem mega zadowolony z tego zakupu. Jest super wygodne o ciche jedyne o czym bym teraz pomyślał to wzięcie automatu zamiast manuala. Bo wydaje mi się ze było by to jeszcze wygodniejsze auto.

Zbytnio się nie staram i pali ~7.5 ale da się zejść bliżej 7
  • Odpowiedz