Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki

Noszę się z zakupem nowego auta w leasing do 110k.

Rozważam zakup Opla Insigni Grand Tour 1.5T (165km)
Czy to dobry wybór? Macie coś do polecenia w podobnej cenie? Nie interesują mnie SUV-y.

No i odnośnie opla.
Czy warto brać manuala? Czytałem że mają słabe skrzynie M32, natomiast o automacie, że nie da rady zejść poniżej 10l/100 w mieście .

Czy ma ktoś już doświadczenia z tym samochodem i może się podzielić?
Ponadto na jakimś forum wyczytałem że będą wersję 1.6T(200km) od września, z tym że zapewne w z filtrem cząstek stałych.

Manual czy automat? A może coś innego?
Czy warto czekać na 1.6T?

#insignia #insigniab #opel #samochody #leasing #motoryzacja #kupautozmikro
  • 23
@ahbuz: dzięki za polecenie, ale czy mercedes nie będzie nieco.. łysy?
@Poemat: dzięki :) lecę porównać wyposażenie

@Harmonijka: chce to auto potem wykupić dla siebie, stąd obawy w dłuższej perspektywie
Człowiek naczyta się o tym, że to problem. Szczególnie, ze całkiem sporo będzie jazdy po mieście na krótkich trasach.
@przepraszamczytenloginjestwolny: właśnie manualem da się wyciągnąć mniej podobno, natomiast automatem nie bardzo. Chciałem zapytać o doświadczenia.

Odnośnie filtra, chodzi o benzynę. Diesla nie biorę pod uwagę. Czytałem że Unia Europejska zaostrza normy od września i producenci wrzuca filtr cząsteczek stałych również do benzyn, aby spełnić normy
@ahbuz: nie szukam samochodu na 20 lat :) Góra 5-10
Nie ma dzieci ani zobowiązań. Chcę duży wygodny samochód, żeby jazda nie męczyła i dało się pojechać w trasę 200-300km z przyjemnością

A w ciągu co najmniej 3-4 lat nie musiał przejmować się usterkami i tylko łac paliwo

Nie chce też żeby samochód był całkiem łysy z wyposażenia. W końcu będę tym jeździł przez ten czas

Insignia wydaje się spoko, bo
@przepraszamczytenloginjestwolny: codziennie do pracy blisko i tylko 5-7 km ale lubimy w weekend wyskoczyć np. 200km dalej coś pooglądać, narty w zimę albo przejechać się jak nam bardzo się nudzi gdzieś po okolicy.
Po prostu fajnie się jeździ, ale na codzień nie ma dużych przebiegów
Tak zrobię, mercedes jest niedaleko
Pod uwagę biorę jeszcze Mazdę 6, Renault Talisman, jestem ciekaw nowego 508
Mondeo i Passata zdecydowanie nie
@kololowy: Z tego co widzę, to celujesz bardziej w klasę D. Tutaj przy zwykłym leasingu zastanawiałbym się nad Insignią chyba najbardziej, ewentualnie Mazda 6 (o ile nie przeszkadza Ci milion podobnych samochodów na ulicy, mi się przez to już znudziły mocno :D).
Jednak zamiast zwykłego leasingu proponuję rozważyć opcję najmu długoterminowego (lub leasingu z bardzo wysokim wykupem) i zmianę samochodu co 2-3 lata. Osobiście wiem, że kolejny będę brał w tej
@MrGreeneye: dzięki za wskazówki
Myślałem właśnie o wysokiej wpłacie a nie wykupie :)

Ciekawa opcja ten wynajem, ale na dzień dzisiejszy nie będę się na to porywał. Może następnym razem.

Civic fajny, ale gdy usiadłem w środku to niestety nie pasuje mi. Za twardo :D

Byłem obejrzeć to i tamto, zapytałem jeszcze jednego Mirka i chyba zatrzymam się na Insigni
Odpowiada mi wygoda, wymiary wszelkie obawy rozwiane
@kasprzak: z tego powodu co mazda 6 i passat
Masa tego jeździ od 2012-14 roku

Insignia jest zupełnie nowa, dostępna od zeszłego roku.
Sprawdzałem 508, ale chcą za niego abstrakcyjne pieniadze
@kololowy: Odświeżam trochę temat, bo mam dokładnie taki sam dylemat jak Ty :) Jutro jadę właśnie na jazdę testową Insygnią 1.5 165KM. Na plus za Oplem przemawiają mega rabaty. Dla przykładu wczoraj byłem w Mazda i o rabatach mowy nie ma - nie wiedziałem, że mają taką politykę...
Możesz podzielić się opinią o tym samochodzie? na którą wersję się zdecydowałeś? :)
@else_if: 165km w wersji exclusive, kolor perła. Udało się za 119500 pisałem chyba do wszystkich salonów w Polsce o ofertę aby dostać jak najniższa kwotę
Jestem mega zadowolony z tego zakupu. Jest super wygodne o ciche jedyne o czym bym teraz pomyślał to wzięcie automatu zamiast manuala. Bo wydaje mi się ze było by to jeszcze wygodniejsze auto.

Zbytnio się nie staram i pali ~7.5 ale da się zejść bliżej 7