Wpis z mikrobloga

Używa stacka Gnome, ale w przeciwieństwie do niego śmiga płynnie i bez większych błędów.


@kacperski1: YYyyy... Chciałem na niego przejść jakiś czas temu, ale gdy tylko zacząłem dodawać addony do panelu środowisko mi się wysypało i dałem sobie spokój zostając przy xfce. Czekam na wersję qt.

Przy okazji w Budgie jako że korzysta chyba z tego samego menedżera okien co gnome, nie ma problemu z wyciekami pamięci?
@Kryspin013: Szczerze nie mam pojęcia jak bardzo budgie-wm odstaje od muttera, ale osobiście nie miałem żadnych problemów z wyciekami pamięci. Przynajmniej o ile mi wiadomo :P

Co do wysypywania się środowiska nie mogę powiedzieć więcej niż stare, dobre „u mnie działa” xD
@kacperski1: Ja też nie twierdzę, że jest #!$%@?. Po prostu miałem dwa podejścia i raz brakowało mi chyba obiecanych wtyczek czyli global menu a drugi raz mi się wysypywało. Do tego gryzło się z moimi motywami GTK ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kiedyś z pewnością jeszcze sprawdzę.
Przy okazji w Budgie jako że korzysta chyba z tego samego menedżera okien co gnome, nie ma problemu z wyciekami pamięci?


@Kryspin013: nie ma. Budgie z gnome bierze mutter (compositor) i aplikacje (gnome-settings itd.), reszta jest napisana od zera. Problem z wyciekami pamięci jest natomiast ściśle powiązany z gjs, którego w Budgie nie ma i nigdy nie było (bo jest napisane w C i vala)