Wpis z mikrobloga

@Boltooon W sumie się zgadza XDD Miałem kiedyś kumpla, który pisał ze mną Inżynierkę. Ja poszedłem na magistra, ale tamten ciul po dwóch rozmowach kwalifikacyjnych stwierdził, że nie ma pracy w Poznaniu dla inżynierów i próbował się nauczyć na własną rękę Javy i trafił do jakiejś gównofirmy, bo gówno umie.

Jakby nie było, to programowanie w jakiś sposób przypomina trochę takie piramidy - "popatrz na tych ludzi zarabiających 20k na rękę -
Jakiś gość tu niedawno napisał, że nędznych koderów na rynku jest cała masa.


@pizza-eco: Tu pisał nawet gość który uczył w takiej szkole programowania. Oni nawet nie odsiewają totalnych idiotów, bo hajs ma się zgadzać XD
@billy0o Dokładnie, programiści przynajmniej zarabiają dużą kasę i robią coś przydatnego ale niektórzy i tak niee bo praca przed kompem ( ͡º ͜ʖ͡º)

@pizza-eco Mówi się że potrzeba dużo programistów i to prawda ale chodzi o takich co coś umieją a nie kogoś kto wlaśnie skończył kurs podstaw C++/Javy etc.
@Boltooon: mnie z kolei śmieszą ludzie co mówią, że aby zostać programistą to trzeba koniecznie mieć w sobie pasję do tego. A jeśli się powie takiemu, że wykonuje się ten zawód tylko dla pieniędzy to od razu jest niszczony argumentami typu: szybko się wypalisz, odpuść sobie. Plus to, że trzeba po pracy koniecznie robić własne projekty, pisać własnego bloga, czytać artykuły branżowe, próbować nowych technologii, być na bieżąco.

Nie ukrywam, że