Wpis z mikrobloga

@kseroboy: I tak i nie. Jak przeczytałem teraz art. 943 § 2 mówiący o tym co w Polsce jest traktowane jako mobbing to miałbym wątpliwości (kwestia interpretacji przepisów). Aczkolwiek tutaj potrzebny jest dobry prawnik, który zna się na prawie pracy i podobnych przypadkach. Z tego co czytam co piszesz to spokojnie możesz wywalczyć jakiś pieniądz. Mimo wszystko widać tutaj nękanie i nachodzenie. Narusza Twój czas wolny i przestrzeń prywatną oraz
  • Odpowiedz
  • 0
@jaywalker: podczas trzeciej wizyty w domu, gdzie zaraz po mojej rozmowie wysłano dyscyplinarkę powiedziałem, ze jestem pod wpływem leków uspakajacych. Stwierdzono u mnie nerwice, gdzie mam poświadczone przez kontrole lekarska.
  • Odpowiedz
@kseroboy ja jako stażysta z urzędu pracy (stanowisko technik prac biurowych) musiałem robic za #!$%@? śmieciarza (pracowałem w firmie odbierającej odpady komunalne) Jak gdzieś była reklamacja to szef mówił że mam wsiadać w samochód i jechać je odebrać xD Jak na ulicy była gdzieś padlina to tak samo, na dodatek zamiast pozbywać się tego wg przepisów trzymał tą padlinę u sobie na magazynie (padlina leżała w pojemniku 1100l po 3/4 tyg
  • Odpowiedz
pod ocena i przestroga dla innych w portalu gowork jeden z pracowników w międzyczasie zaczal mnie obrażać. Ze mam zmienić lekarza, ze jestem pomylony. I podczas mojego zatrudnienia nienadawalem sie nawet do tarcia chrzanu. Łatwo mnie zidentyfikować, bo podał moje nazwisko. Można to jakoś wykorzystać? Wiem kto to, bo podpisał sie swoim pseudonimem. Pracownik - kolega sze


@kseroboy: ja bym skierował prywatny akt oskarżenia z art. 216 k.k. - znieważenie
  • Odpowiedz
@kseroboy: rozumiem Cię. Ojciec na początku też zdawał się trochę "bać" tą robotą i robił bardzo dużo, zwłaszcza że na początku był na umowie próbnej. Nadgodzin tam raczej nie ma, ale czasem przychodzi w weekendy.

Jednak do teraz pozostało mu to, że śpi w ciągu dnia. Po przyjściu z roboty od razu padał jak kłoda i spał. Ciężko się oduczyć nawyków, ale wierzę że wam obu się uda :)
  • Odpowiedz
@kseroboy Mirku, gratuluję postawy i tego, że chce Ci się walczyć z Januszami, większość by pewnie olała "dla świętego spokoju". Takich bohaterów jak Ty nam potrzeba by zmienić tą #!$%@?ą polacką mentalnosć. Wołaj!
  • Odpowiedz
@kseroboy: szacunek kolego, jedziesz i się nie zatrzymujesz, aż do ukarania winnych.
Nie wiem czy zdajemy sobie sprawę, jak trudne i nieprzyjemne to musi być dla Ciebie.

Dziękuję Ci za odwagę.
Dziękuję Ci w imieniu kolejnych ludzi, którzy mogliby być wykorzystywani przez taką
  • Odpowiedz
  • 2
@BeSmarter: nie rób ze mnie heroesa. Tez dałem idealnym pracownikiem nie byłem. Warto zaznaczyć, ze jak dałem się złapać do tej firmy, to spaliłem mosty w poprzedniej. Gdzie nikt mnie nie wykorzystywał, nie chciał się mnie pozbyć. No ale człowiek mądry po szkodzie.
  • Odpowiedz