Wpis z mikrobloga

Czy ktoś używa/używał laptopa z grafiką HD 5500? Zamierzam kupić Della Latitude 7450, który posiada właśnie tą grafikę oraz:
* i5 5300U
* 8 albo 16 GB ramu
* SSD 256
Zależy mi żeby pograć na nim w Dotę 2, Starcrafta 2. Ważne, aby chodziło płynnie, ustawienia mogą być minimalne możliwe. 50-60 stabilnych fpsów i bym był zadowolony... Ciekawi mnie właśnie czy taki setup da radę, ewentualnie jeszcze jak pójdzie CS:GO. Dzięki za info.

#laptopy #pytanie #pcmasterrace #dota2 #gry
  • 11
@Arnachim: Integra nie da rady w szybkich "esportowych" tytułach. Nawet jak będziesz miał te 60+ klatek to frame time zabije płynność.
A Dota2 na kilkukrotnie mocniejszej 1030 okazjonalnie dropi poniżej 20 fps. Ta gra ma koszmarną optymalizację.
Jeśli mimo wszystko się skusisz to się upewnij że dostaniesz 2 moduły ram. Dwukanałowy ram ma duży wpływ na wydajność przy używaniu integry + zarówno dota jak CS bardzo lubią szybką pamięć.
@FxJerzy: Jerzy! Zrobię wszystko za test. Wszystko.
@chciwykrasnolud: Może ustawienia mają wpływ. Ja będę grał na minimalnych, zbiję render i rozdziałkę. Ale co do samych dropów to sam nie wiem na ile info legitne - miałem w sierpniu peceta z 660Ti + Fx 8350 i nie zauważyłem "nieuzasadnionych" dropów.