Wpis z mikrobloga

Zmatowiałe reflektory.
Kiedyś miałem 23 letniego Golfa III ze szklanymi reflektorami. Były ładne i przejrzyste, ani nie było owadów w środku. Teraz w dużo nowszych samochodach obserwuję dwie rzeczy, że reflektory są mega zmatowiałe i w środku dużo martwych owadów. Czym to jest spowodowane? Pogorszyli technologię by oszczędzić na produkcji?
Nie wiem czy to dotyczy tylko reflektorów z tworzywa czy wszystkich.

#samochody #motoryzacja #vw #ciekawostki #technologia
źródło: comment_iyiKo9MH0qwIIXoazRRgc8RvDsXV7jN3.jpg
  • 11
@deskjetodhp: widziałeś kiedyś plastik który przez 15 lat trudnych warunków atmosferycznych utrzymuje identyczne właściwości? Bo ja nie. To normalne, że pewne rzeczy z czasem płowieją. Są firmy które zajmują się regeneracją takich lamp i robią to z zaskakującym efektem.
@deskjetodhp: Niestety żaden z wyżej wymienionych nie ma racji (no może z jakością po trochu).
Po prostu zmieniły się przepisy dot. ochrony pieszych/bezpieczeństwa które zabroniły montować szklane reflektory w nowych samochodach. Dlatego też przeszli na poliwęglan, potocznie nazywany plastikiem. Z tego samego powodu samochody na drodze muszą mieć coraz wyżej maskę i przestali stosować również otwierane reflektory