Wpis z mikrobloga

sam używam białego intelij


@ThePawel: kwestia czasu, wieku, zmęczenia, nadmiaru pracy... jak oczy przestaną wyrabiać przypomnisz sobie, że że w IJ jest profil Darcula... i będziesz mógł dalej #!$%@?ć kod ( )
  • Odpowiedz
@ppawel @ElGovanni : Jak dla oczu właśnie lepszy jest profil jasny, na ciemnym bardziej oczy się męczą, kiedyś robiłem research, jak jest na odwrót to mnie poprawcie i dajcie źródła
  • Odpowiedz
@kam3o: źródło każdy ma swoje mocno subiektywne na froncie własnej czaszki... ale o ile mi wiadomo, to dobrze żeby mieć dopasowaną jasność ekranu do pomieszczenia... np. siedząc w piwnicy dobrze sprawdzi się ciemny profil (stąd i ciemny profil nazywa się "nocnym" na wypoku)
  • Odpowiedz
@kam3o:

Nie jestem eksperteee, ale z tego co mnie uczono to duży kontrast męczy oczy. Natomiast użycie jasnego tła, powoduje że migotanie spowodowane odświeżaniem ekranu jest dużo bardziej odczuwalne (czyt. męczy oczy).
  • Odpowiedz
migotanie spowodowane odświeżaniem ekranu jest dużo bardziej odczuwalne


@lonegamedev: To już trochę nie te czasy. :) Tak było przy ekranach CRT. Przy LCD, OLED i temu podobnych wyświetlaczach nie ma to już znaczenia.

Sam jestem zwolennikiem jasnego tła. Po jasnym tekście na ciemnym tle mam efekt "żaluzji" przed oczami. Nie potrafię tak funkcjonować i zawsze zachodzę w głowę jak ludzie mogą to preferować.
  • Odpowiedz
  • 3
@ElGovanni to hipsterskie pieprzenie ze na ciemnym nie bolą oczy. W erze gdzie byly monitory CRT to wtedy moglo mieć jakis zwiazek, ale teraz to bez znaczenia. Wazne by pracowac z dodatkowym światłem które pada na monitor i będzie dobrze
  • Odpowiedz