Wpis z mikrobloga

@MM1311: Napisz na PW, wyślę Ci rozpiskę. Ogólnie - transport do portu, do Niemiec, do Polski, cło, VAT, prowizja itp
@KrzysztofKrawczyk: to? to jest czyste auto, przypływają dużo grosze, majtki, pełno butelek, innych części garderoby, papierków po cukierkach, popcorn pod dywanikiem to standard xD
  • Odpowiedz
@ScaRRyMaN: wymiana lamp przód, opon, zrobienie lamp na tył, mechanizm spryskiwacza lewy. Zderzak jest do ogarnięcia myślę. No i lakier - pewnie polerka by się przydała.

@wasilil: pewnie, dwóch Mirków nawet kupiło :) MX-5 i Z4 konkretnie :) A tak to jeszcze braliśmy np Beetle czy A4, A5
  • Odpowiedz
to? to jest czyste auto, przypływają dużo grosze, majtki, pełno butelek, innych części garderoby, papierków po cukierkach, popcorn pod dywanikiem to standard xD


@BLKauto: xD ja nigdy nie ogarnę jak można mieć taki #!$%@? a tym bardziej zostawić taki #!$%@? kiedy oddaje się auto, mimo że nie jestem jakimś samochodwym pedantem i sam czasami mam jakieś paragony itp. no ale bez przesady :D
  • Odpowiedz
@kosmiczny_wojownik: trudno powiedzieć dokładnie :) Jak miałbym tak oszacować to tak: mechanizm spryskiwacza na allegro kosztuje 80pln, ale może brakuje więcej elementów. Załóżmy 500pln. Zderzak - trzeba do skleić, 300pln. Tutaj kompletne lampy za 2800. Powiedzmy 3000 bo wysyłka itp. Zderzak pomalować - 500pln. Polerka auta - 1500. Lampy na tył przerobienie na EU - 1000. Czyli około 4300. Do tego opony, zrobiłbym zbieżność. Tyle z takich zaplanowanych wydatków. Wymieniłbym oleje
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: Tam naprawdę kiepsko z sprzątaniem aut. Wypadek? Wysiada z auta i tyle zapomina o sprawie. Ładowarki, zakupy, listy zostają :P Czasem jakieś piłki do golfa, rękawiczki. Raz nawet prawo jazdy przypłynęło xD
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: a po co sprzątać przed oddaniem auta? Co innego sprzedaż, a co innego jak ubezpieczalnia zabiera samochód. Poza tym to jest chyba jakieś kulturowe coś, że te auta w stanach to w porównaniu do europy jednak większe śmietniki.
Sam o ile kiedyś mocno się pilnowałem z porządkiem w samochodzie tak teraz mam coraz większy #!$%@?, bo coraz bardziej traktuje samochód jak narzędzie pracy. Do tego śmieci po prostu nie mam
  • Odpowiedz
@KeepCalm: ja też nie mam zawsze czysto w samochodzie, ale są jakieś granice. Jak zaczynasz siedzieć na śmieciach (jak to jest w amerykańskich autach często) to jest to dla mnie przesada. Sam mam często jakieś puste butelki czy kubki po kawie w schowkach i nie uważam tego za tragedię, wyrzucam przy okazji.

Co do sprzątaniem przed oddaniem auta to oczywiście jest to bez sensu, ale już zostawianie swoich ubrań, majtek, korespondencji,
  • Odpowiedz
@ElCidX: Z tyłu musisz mieć tylko pomarańczowy kierunek (czasem jest) i przeciwmgłowe (często mają 2 wsteczne, więc jeden wsteczny przerabiasz na przeciwmgłowe). Z przodu natomiast prawa lampa jest symetryczna a powinna być asymetryczna. Kosmetyczna różnica, ale integracja w lampę w takim stopniu raczej nie jest dobrym pomysłem. Można oczywiście, ale później może parować itp. Dlatego raczej się wymienia.

Focusy ST są dość tanie jak na Polskie ceny, nie da się sprawdzić,
  • Odpowiedz
@BLKauto: w sensie są taniej w polsce i nie opłaca się sprowadzać?
A robicie też samochody tak kompleksowo? Czyli od razu z naprawami zmianami świateł etc?
  • Odpowiedz