Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z kadrowaniem. Próbowałam wykadrować fotki wg zasady trójpodziału, ale za nic nie wiem czy zrobiłam to dobrze i czy idę w dobrym kierunku, dlatego prosiłabym o rady (poniżej wstawiam zdjęcia). Chciałabym zapytać też czy znacie jakiś darmowy program, w którym można kadrować zdjęcia z pomocą takich właśnie linii? Z góry dzięki!
#mojezdjecie #fotografia #tworczoscwlasna #foto #zdjecia #photoshop #grafika
fotografiola - Mirki, mam problem z kadrowaniem. Próbowałam wykadrować fotki wg zasad...

źródło: comment_apFPHC0EjeCalbm6gQZczfol8fMJDbBe.jpg

Pobierz
  • 16
@Stachu06: No właśnie ja tą instrukcję czytałam :/ Zdjęcia robię 5 lat, lustrzanką robię 3 lata i wiele z nich mi się podoba, ale że otrzymałam kilka uwag dotyczących złego kadrowania, to jednak chciałabym coś z tym zrobić :_:
@fotografiola Czasem warto też łamać zasady, ale chyba najlepszym rozwiązaniem jest kombinować z kadrem, starać się zrobić wiele różnych ujęć danej sceny, wtedy jest większe pole do popisu przy obróbce np kucnąć, albo stanąć na czymś, duży zoom, mega szeroko itd itp :)
@fotografiola: według mnie trójpodział ma sens w ogólnym zachowaniu przestrzeni przy fotografowaniu. By niebo/ziemia nie spotykały się w połowie, czy kluczowe punkty Twojego zdjęcia łatwo było wychwycić - bo tam kieruje się wzrok. I nie musi być to zrobione idealnie, po prostu łatwiej wtedy odczytać zdjęcie. Tutaj nic nie zaburza zdjęcia i łatwo skupić się na ptakach, więc bym zostawił jak jest - plus też po to by łabędzie miały gdzieś
Wapniak - @fotografiola: według mnie trójpodział ma sens w ogólnym zachowaniu przestr...

źródło: comment_vb2yDe004VTf7901WC9fMAc3Yp1CIbTB.jpg

Pobierz