Wpis z mikrobloga

Hej, mógłby mi ktoś wyjaśnić jak wygląda sprawa z grami powstałymi na konsoli w przypadku wyjścia nowej? W ciągu 2 lat powinno wyjść PS5, ja rozmyślam nad kupnem PS 4 Pro w wakacje/chwilę przed nimi. Jeżeli na PS 5 zostaną wydane nowe gry, to będą one TYLKO na PS 5, czy jest szansa/pewność, że będą również przez jakiś czas na PS4? Czy Sony olewa graczy konsoli poprzedniej generacji i skupia się tylko na najnowszej? #playstation #ps4 #ps4pro #konsole
  • 39
@boryss: okej, brzmi w miarę zachęcająco, ale dalej nie wiem czy nie warto poczekać do premiery ps 5 i jakoś przetrzymać ten czas na pc, obstawiam, że po kupnie Ps 4 pro nie zdążę się obejrzeć a już wyjdzie ps 5 i wszyscy się przesiądą
czy jest szansa/pewność, że będą również przez jakiś czas na PS4?


@SadMati: bardzo mała... sony kiedyś przy okazji ps3 próbowało into wsteczna kompatybilność i szybko z tego zrezygnowali w nowszych wersjach tej konsoli - podwyzszalo to koszt produkcji oraz powodowało duza awaryjnosc sprzetu. Raczej bedzie tak ze te same tytuly beda wychodzic osobno na obie generacje konsol przez jakis czas
@luz3r: to ja znam jakąś złą definicję kompatybilności wstecznej czy o co chodzi? Popatrz co napisałem, może wyprowadzisz mnie z błędu albo to Ty źle przeczytałeś.
@wypokk: mam pc, ale chcę mieć obok tego konsolę, abonamentu nie będę kupował, bo online na playu mnie raczej nie interesuje, a darmowych gier do testu też nie chcę, jeśli jakaś wydaje się ciekawa to oglądam gameplaye i kupuję
@Cole: właśnie też o tym myślę, ostatnia konsola na jakiej grałem to PS 3, pożyczona, grałem tylko w assassina, fife i gta v, sporo nagrałem się też na psp, na PS 4 chętnie bym zagrał w minimum 10-20 tytułów, mam spore zaległości
@Ever_Ns: seems legit, też tak myślę i chyba warto kupić to PS 4 pro dla samego nadrobienia tytułów + przez jakiś czas będą wychodziły te nowe, może na ps 5 jeszcze przyjdzie czas i będę się brał za nie dopiero jak wszystkie zaległe rzeczy poprzechodzę
@SadMati kup slimkę z GOW-em (ewentualnie sprzedaj po przejściu za 2 stówy), ciesz się grami na urządzeniu z padem za 9 stów i na lajciku spoglądaj na zapowiedzi PS5.

Gier do ogrania na PS4 full, a gdy za 2 lata wyjdzie PS5, to niż się rozbuja, to pewnie też trochę czasu minie. Kupuj PS4 i bzikaj.