Wpis z mikrobloga

Hej, mógłby mi ktoś wyjaśnić jak wygląda sprawa z grami powstałymi na konsoli w przypadku wyjścia nowej? W ciągu 2 lat powinno wyjść PS5, ja rozmyślam nad kupnem PS 4 Pro w wakacje/chwilę przed nimi. Jeżeli na PS 5 zostaną wydane nowe gry, to będą one TYLKO na PS 5, czy jest szansa/pewność, że będą również przez jakiś czas na PS4? Czy Sony olewa graczy konsoli poprzedniej generacji i skupia się tylko na najnowszej? #playstation #ps4 #ps4pro #konsole
  • 39
  • Odpowiedz
@SadMati: Nie ma pewności kiedy wyjdzie PS5 - nie zostało nawet ogłoszone, a Ty pytasz czy będzie kompatybilność wsteczna... Ludzie, ratunku...

Jeśli wydatek rzędu 1500 zł jest dla Ciebie aż tak znaczący, że boisz się że wypuszczą zaraz nową konsolę, to może zaczekaj lepiej na to PS5 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@boryss: okej, brzmi w miarę zachęcająco, ale dalej nie wiem czy nie warto poczekać do premiery ps 5 i jakoś przetrzymać ten czas na pc, obstawiam, że po kupnie Ps 4 pro nie zdążę się obejrzeć a już wyjdzie ps 5 i wszyscy się przesiądą
  • Odpowiedz
czy jest szansa/pewność, że będą również przez jakiś czas na PS4?


@SadMati: bardzo mała... sony kiedyś przy okazji ps3 próbowało into wsteczna kompatybilność i szybko z tego zrezygnowali w nowszych wersjach tej konsoli - podwyzszalo to koszt produkcji oraz powodowało duza awaryjnosc sprzetu. Raczej bedzie tak ze te same tytuly beda wychodzic osobno na obie generacje konsol przez jakis czas
  • Odpowiedz
@luz3r: to ja znam jakąś złą definicję kompatybilności wstecznej czy o co chodzi? Popatrz co napisałem, może wyprowadzisz mnie z błędu albo to Ty źle przeczytałeś.
  • Odpowiedz
@SadMati: Mam PS Slim, kupiłem PS Pro parę dni temu w promocji w Neonet, nie bierz moich słów jako osoby najmniej zapatrzonej w exclusivy Sony, ale tak, warto. Ja kupiłbym konsolę dla samego GOW, Spidermana i Detroit, a jest też masa innych, dobrych gier.
  • Odpowiedz
@wypokk: mam pc, ale chcę mieć obok tego konsolę, abonamentu nie będę kupował, bo online na playu mnie raczej nie interesuje, a darmowych gier do testu też nie chcę, jeśli jakaś wydaje się ciekawa to oglądam gameplaye i kupuję
  • Odpowiedz
@SadMati: Przez pewien okres na pewno będą wychodzić gry równolegle na nowy i stary system. Tak było przy ps2 i ps3. Deweloperzy nie przejdą odrazu na ps5 mając 80 milionów potencjalnych klientów ma ps4.
  • Odpowiedz
@Cole: właśnie też o tym myślę, ostatnia konsola na jakiej grałem to PS 3, pożyczona, grałem tylko w assassina, fife i gta v, sporo nagrałem się też na psp, na PS 4 chętnie bym zagrał w minimum 10-20 tytułów, mam spore zaległości
  • Odpowiedz
@Ever_Ns: seems legit, też tak myślę i chyba warto kupić to PS 4 pro dla samego nadrobienia tytułów + przez jakiś czas będą wychodziły te nowe, może na ps 5 jeszcze przyjdzie czas i będę się brał za nie dopiero jak wszystkie zaległe rzeczy poprzechodzę
  • Odpowiedz
  • 3
@SadMati kup slimkę z GOW-em (ewentualnie sprzedaj po przejściu za 2 stówy), ciesz się grami na urządzeniu z padem za 9 stów i na lajciku spoglądaj na zapowiedzi PS5.

Gier do ogrania na PS4 full, a gdy za 2 lata wyjdzie PS5, to niż się rozbuja, to pewnie też trochę czasu minie. Kupuj PS4 i bzikaj.
  • Odpowiedz
@Theos: wydaje mi się, że mimo wszystko wolałbym dołożyć te parę stów i kupić Pro dla spokoju a potem nie śpieszyć się aż tak z kupowaniem PS 5
  • Odpowiedz