Wpis z mikrobloga

Własnie dzwoniła siostra, ze sprawą "nie na telefon". Podejrzewam, że chcą mnie okraść metodą na chrzestnego. No bo co innego, skoro siostra niedawno urodziła. Nie rozmawiałem z nią nigdy na jakieś poważniejsze tematy, w ogóle moje relacje z rodziną są dość oschłe.
Nie mam zamiaru oczywiści nim zostawać, bo nie chcę mieć nic wspólnego z kościołem.
#zalesie
K.....c - Własnie dzwoniła siostra, ze sprawą "nie na telefon". Podejrzewam, że chcą ...

źródło: comment_vyAHBLCdUulgUrLzwcu9RXgsL1w2GCsM.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

idąc na chrzestnego "zobowiązujesz się pomóc rodzicom wychować dziecko w wierze katolickiej"


@MagnaPomerania: Tak, na pewno większość chrzestnych gorliwie pomaga wychowywać dziecko w wierze, mhm :)

Puste hasełka i nic więcej. Największymi hipokrytami to są właśnie ci najbardziej chętni i którym się wydaje, że są tacy gorliwi, a jak przychodzi co do czego, to nic sobie z tego nie robią. Standard :)
  • Odpowiedz
tak, na pewno większość chrzestnych gorliwie pomaga wychowywać dziecko w wierze, mhm :)


@HAL__9000: Ale czy ja twierdzę, że pomaga?

Sam jestem wierzącym (i praktykującym) i bardzo nie lubię jak presją rodzinną przymusza się niewierzących do bycia chrzestnym. Zwłaszcza, że sami rodzice nie mają bladego pojęcia co przysięgają podczas sakramentu
  • Odpowiedz
@razenas: Co to za argument xD? Nie widzę różnicy w odmówieniu czegoś 2 letniej dziewczynce, a 90 letniemu dziadkowi. Jedyna różnica to co odmawiasz danej osobie i jakie będą tego skutki.
  • Odpowiedz
@Krathac: poszukaj, czy nie ma jakiegos przesadu :P
nam osttanio odmowila potencjalna chrzestna, bo dowiedziala sie, ze jest w ciazy, a w ciazy nie wolno! Wiec no ( ͡º ͜ʖ͡º)
Moze i dla faceta cos sie znajdzie ( )
  • Odpowiedz