Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #motoryzacja #samochody doradźcie. Chcę kupić sedana w okolicach 20k z silnikiem benzynowym w granicach 150 kunia (no, przynajmniej tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Jak na razie udało mi się ustalić cztery typy, które wstawiam w pic rel. Znacie jakieś bolączki dot. powyższych? W japończykach to pewnie w głównej mierze ruda, a co z 9-3? Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje (chociaż VAGi to tak średnio)

#honda #saab #subaru #pytaniedoeksperta
Pobierz SzanownypanieMacieju - Mirki z tagu #motoryzacja #samochody doradźcie. Chcę kupić sed...
źródło: comment_KogwH916PDOGVW5dJ107e6MKWgsiCSf0.jpg
  • 12
@Szanowny_panie_Macieju: w 9-3 w zimie czasami plastiki skrzypią. Może nie jakoś szczególnie dokuczliwie (mam zboczenie z E46, gdzie nic nie skrzypiało) ale się zdarza. Co do silnika się nie wypowiem, bo mam 1.9 TiD. Kumpel ma 2.0t (175 KM) i sobie chwali, tylko na LPG przerobił. Ogólnie auto wygodne i jestem zadowolony.
@Szanowny_panie_Macieju: saab- silnik 2.0T to zapewne B207L - nie taki zły, gorzej z dorwaniem sztuki niezniszczonej, a jeszcze gorzej z całą resztą auta...

Subaru (obojętnie czy impreza czy legacy) - pokazujesz wolnossaka - będzie słaaabe i smuuutne - bo napęd AWD "zjada" sporo mocy, a swoje waży - 2.0 wolnossące jedzie tam znacznie słabiej niż 1.6 wolnossące w jakimś gulfie. A dodatkowo będzie ci smutno w kwestii wyposażenia i jego jakosci
@Szanowny_panie_Macieju: Przy Subaru zapłaczesz podczas serwisu, np ustawiania luzów zaworowych.
Honda 7 gen to super auto. W sedanie ruda nie dawała się tak we znaki. Zadbany egzemplarz posłuży Ci długie lata. Ja sprzedałem swojego przy przebiegu 300 tys i w tym czasie miałem jedną awarię - czujnika spalania stukowego (400 zł w ASO). Potem kupiłem... też 7 gen i jeżdżę bezawaryjnie od 50 tys i teraz ma 200 tys.