Wpis z mikrobloga

Znajoma ma nietypowy, bo staromodny model związku, już w tej chwili małżeńskiego.
Bardzo lubię o nim słuchać, przedstawię wam go w jednym zdaniu, które ona często powtarza.

"Bo to działa tak, jeżeli nie mamy co zjeść na obiad to jest moja wina, ale jeśli nie mamy czego zjeść na obiad to winny już jest tylko on"

Zapraszam do dyskusji.
#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 51
  • Odpowiedz
@Cooltec: przepraszam, usunęłam, bo wysłało się pół mojej myśli i piszę od nowa.

Z przekąsem napisałam te powyższe powody małżeństwa, ale trochę nie mijam się z prawdą. Może przez historię rodzinną z problemami małżeńskimi pewnej pary z bliskiego otoczenia. Przemoc w domu, wobec dzieci, wnucząt nie była w stanie uświadomić kobiecie, że pora na rozwód, zerwanie relacji z mężem. Zawsze miała w tyle głowy hasła typu "co ludzie powiedzą, co z
  • Odpowiedz
@nint: Słuchaj no kluseczko. Też miałem kiedyś taki model rodziny przed oczami, tj. housewife i ja, ten który na to wszystko zarobi. A potem dorosłem i dojrzałem.
  • Odpowiedz
@Efrajm: bo nie wszystkie osoby są takie same i bylyby spelnione w zyciu niczego nie osiągając? Nie mozna powiedzieć że albo jedna albodruga strona ma rację, po prostu mamy inne oczekiwania wobec życia lel
Ja np sobie nie wyobrazam, żeby ktoś do mnie wystartowal że obiadu nie ma. Rączki ma, do lodówki trafi.
  • Odpowiedz
@techninja: Zaufanie zaufaniem, decyzja decyzją, ale nawet najlepszy związek może się kiedyś rozpaść, różnie się w życiu układa niestety. No i obie osoby muszą się starać. Będziesz kochał i dbał o dziewczynę, która np. zmieni się na gorsze, zdradzi albo postanowi zakończyć relację?
  • Odpowiedz
@absztyfikantka: Potem facet może w dupę kopnąć taka babkę i co jej się stanie? Coś złego... Może wyładować na bruku. Znam taka co od męża jest zależna. Dobrze jak dobrze, ale to nigdy nie wiadomo czy się to utrzyma.
  • Odpowiedz
@nint: będzie inaczej gadać jak facet zostawi ją dla.młodszej po 10 latach. A tej nikt nie zatrudni po takiej przerwie, bez zadnego doswiadczenia . nie bedzie miec emerytury ani nic
  • Odpowiedz