Wpis z mikrobloga

Mirki z #pcmasterrace #komputery #procesory #amd #intel doradźcie bo im więcej czytam tym bardziej głupi jestem. W kompie siedzi i5-750 @ 3.6ghz i GTX1060 6GB. Czas procesora nadszedł już definitywnie po odpaleniu kilku nowych tytułów i teraz pytanie - warto przesiadać się na i3-8100? Taka przesiadka nie zrujnuje portfela bo cała platforma z 8GB pamięci i nowymi, tanimi płytami głównymi to koszt w okolicy 1000zł więc bez tragedii. Tylko pytanie czy wzrost wydajności będzie zadowalający? Czy może pójść w coś droższego? A może jakaś alternatywa od AMD? Z góry dzięki za pomoc :)
  • 9
@Krzemol ja bym brał ryzen 2600 lub i5 8400. Do grania ten i5 wydajniejszy kilka procent ale za to ryzen może być zmieniony na ryzen 2 generacji (te 2600 to refresh) I ja np planuje sobie za np 5 lat kupić tanio używany ale najmocniejszy ryzen pod am4.
@Krzemol: Możesz wziąć tańszego ryzena typu 2400g albo nawet 1400. Ogólnie to ja wziąłem ryzena nawet tylko dla tego, żeby nie pompować kasy intelowi, który dosłownie pluje na nas dając gluta i specjalnie zmieniając co generację podstawkę chociaż bezproblemowo działałaby stara.