Wpis z mikrobloga

@Salomea11: Problemem jest narracja i kontekst. Mówienie o Polakach w kontekście śmierci Żydów w II WŚ w poprzez równanie ich z Niemcami (jak nie Polacy to Niemcy nas zabijali) jest zachwianiem równowagi i narracją sprzeczną z prawdą. Kłania się też pytanie, skoro można mówić o Polakach zbrodniarzach to czemu nie można mówić o Żydach zbrodniarzach? Kolejna niezgodna z prawdą narracja i w dodatku hipokryzja.
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: wiesz, to skomplikowana sprawa. Wielu Żydów ma naprawdę bardzo przykre, delikatnie mówiąc wspomnienia związane z Polska i Polakami.
Dla przykładu: 7 letnia siostrzyczka mojej babci zmarła z głodu. Babcia ryzykując poszła do oddalonego x kilometrów miasta prosić o jedzenie to usłyszała 'wynocha brudna zydowko'. Była taka koszmarna bieda ze prababcia jak dostała szklankę mleka to rozczięczała ja z kilkoma innymi szklankami wody. Do dzisiaj moja babcia ma taka traume
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: miej tez na uwadze ze są naprawdę różni ludzie.
Polacy których spotykam na ulicach tel awiwu są zachwyceni izraelem, izraelczykami i przyznają ze bali sie tu przyjechać, mieli jakieś obiekcje, ludzie w internecie pisali to i tamto a prawda jest zupełnie inna... :) i są zachwyceni
Tak samo moi przyjaciele z Izraela jak przylatują do polski to są tak samo zachwyceni Polska i Polakami. Ostatnio znajomy mi napisał 'wiesz
  • Odpowiedz
wiesz, to skomplikowana sprawa. Wielu Żydów ma naprawdę bardzo przykre, delikatnie mówiąc wspomnienia związane z Polska i Polakami.

Dla przykładu: 7 letnia siostrzyczka mojej babci zmarła z głodu. Babcia ryzykując poszła do oddalonego x kilometrów miasta prosić o jedzenie to usłyszała 'wynocha brudna zydowko'. Była taka koszmarna bieda ze prababcia jak dostała szklankę mleka to rozczięczała ja z kilkoma innymi szklankami wody. Do dzisiaj moja babcia ma taka traume ze chowa jedzenie po całym domu bo 'na pozniej', oszczędza co sie da, nie wyrzuca etc...

Ojca mojego dziadka zabił Polak. Dokładnie nie wiem - widziałam jaki to w nim wywoływało bol to nie pytałam. Od mamy wiem tylko ze Polak go czymś przebił a dziadek to widział. I tyle. Potem moj dziadek tez mówił ze 'Polacy to jak Niemcy byli' - ale wczuj sie w sytuacje takiej osoby. Jaka to trauma, ból... łatwo przekreślić wtedy cały naród.

Koleżanka mojej babci jako 13 latka została zgwalcona przez Polaka a potem wyrzucona na ulice jak śmieć. Jej rodzice wcześniej zaplacili temu człowiekowi żeby sie nią zaopiekował bo sami wiedzieli ze już nie przeżyją.

Spróbuj wejść w skore tych ludzi. postawić sie na ich miejscu.

Druga kwestia - mówi sie o Żydach kolaborantach, zbrodniarzach. Mówi sie. Tacy byli, to niezaprzeczalny fakt i tego po prostu nie da sie podważyć
  • Odpowiedz
@Justycjariusz: rozumiem ze to co napisałam jest dość długie ale to chyba nie aż taki problem przeczytać moja wiadomość do końca? przecież wyraźnie napisałam - tacy Żydzi tez byli. Nie doczytałeś? Wszędzie znajdziesz ludzi dobrych i złych. Wszędzie.
  • Odpowiedz
@Salomea11: Napisałaś to ale wcześniej - klasyka - okrasiłaś kilkoma historyjkami o złych Polakach. Przecież to kpina. No to ja dla równowagi dałem historie o złym Żydzie żebyś taka święta się nie poczuła.

Poza tym nie odniosłem się do tego zdania "mowi się o Żydach kolaborantach" bo nie wiem jak mam to zdanie rozumieć. Właśnie się nie mówi. Jak Morawiecki o tym wspomniał to na całym świecie była gównoburza.
  • Odpowiedz
Święta? Daruj sobie te manipulacje, nic nie ugrasz. Nie ze mną. :) wulgaryzmami tez nie.
Widzisz, ja próbowałam do ciebie grzecznie przedstawić jak to wyglada ze strony Żydów a ty reagujesz agresywnie i odwracasz kota ogonem. Chyba faktycznie lepiej zakończyć te akademicka dyskusje. Po prostu nie jesteś odpowiednia osoba ;(
  • Odpowiedz
@Salomea11: A ja nie przejrzałem twojego profilu bo uważam że wyciąganie "twoich innych wpisów" (których swoją drogą się nie wstydzę bo nie mam czego więc nie manipuluj, lol, z reguł udzielam się w historycznych tagach) świadczy o braku argumentów i jest dziecinne. I pobieżnie nie pisze się przez "rz" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wulgaryzmami tez nie.


Yyyy,
  • Odpowiedz
(Osobom to czytającym polecam przejrzeć jego wpisy, nieudacznik życiowy to mało powiedziane)


@Salomea11: Boże XD. Przykre że takim zachowaniem powielasz stereotypy jakie panują w Polsce na temat Żydów. Albo możliwe też, że takie jest twoje zadanie, prowokować żeby potem na świecie można było wskazać Polaków jako antysemitów. I do przejrzenia moich wpisów serdecznie zachęcam, nie jestem alfą i omegą ale myślę że parę ciekawych rzeczy z historii każdy może się
  • Odpowiedz
także baw sie dobrze w swoim błocie, chłopczyku. Wykop jest twoim podwórkiem bo w realnym życiu sie nie liczysz. Jedynie tu możesz wylewać swoje żale.


@Salomea11: No myślę że jeszcze się spotkamy bo jak już pousuwają twoje posty z atakami ad personam to cię zawołam dla satysfakcji ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz