Wpis z mikrobloga

Smutne jest to, że minęło zaledwie kilka tygodniu od wprowadzenia #zakazhandlu, a już jest masa ludzi, którzt stosują starą, radziecką technikę dziennikarską polegającą na ośmieszeniu problemu i odwróceniu kota ogonem. I to nawet Ci, którzy się z tym zakazem nie zgadzają. Wiadomo, że do wszystkiego da się przezwyczaić, ale sam fakt, że władza w 2018 roku ZABRANIA ludziom pracować to jest jakiś żart :D Szkoda tylko, że ludzie, którzy robią żartobliwe memy z #polak i spłycają problem nie zdają sobie sprawy z tego, że to najgorsze co można robić, bo w opinii publicznej i w świadomości ludzkiej utrze się za jakiś czas, że to tylko żarty i wygłupy, a nie prawdziwy problem :)

#niepopularnaopinia #zakupy #oswiadczenie
  • 51
  • Odpowiedz
@Nattana: już przewidziałam, że plebsu od -hehe da się z tym żyć- będzie coraz więcej xD
Przecież narzekanie na niesprawiedliwość jest sto razy gorsze od odgraniczania wolności XD
  • Odpowiedz
@Lubencjusz: "Solidarność" czyli podejrzewam opinia zebrana z różnych związków zawodowych pracowników np. w Tesco zebranych z różnych marketów i pewnie nie tylko. I tylko z tego powodu pojedziesz za granicę? bo nie chce Ci się przejść do prywaciarza który ma otwarte? No i uważaj gdzie pojedziesz bo podobne zakazy funkcjonują w kilku innych krajach Unii.
  • Odpowiedz
@biblee: :) dobrze, nie można ignorować mniejszych problemów. Tylko czy naprawdę ten zakaz handlu można nazwać 'problemem' ? Stacje paliwowe są czynne, małe prywatne sklepy też, apteki, restauracje. Pewnie że lubiałem sobie do tesco czasem pójść w niedzielę ale czy ten zakaz handlu aż tak wywrócił mi życie? Raczej nie.
  • Odpowiedz
#!$%@?, tak ciężko jest zrobić w sobotę zakupy na DWA DNI?? W Niemczech OD LAT nie handluje się w niedzielę i jakoś ludzie żyją.
  • Odpowiedz
czy w jednakowym stopniu sprzeciwiasz się zakazowi handlu w Boże Narodzenie, Wielkanoc, Nowy Rok etc?


@frrans:

tylko w te dni, ograniczenia nie dotycza tylko handlu ;)
  • Odpowiedz
Pewnych rzeczy nie da się wycofać ani zmienić i jestem tego świadomy.


@Nattana: no ok ale ideologicznie jesteś przeciwny zakazom handlu w Nowy Rok czy Boże Narodzenie i uważasz to za swego rodzaju skok na wolności obywatelskie? Po prostu zastanawia mnie ile w tej postawie jest konsekwencji.

Nikt poza ludźmi z zawodów kluczowych nie pracuje w te dni.


Ale to już jest inna kwestia. W Twoim wpisie nie widzę troski o
  • Odpowiedz
Nikt poza ludźmi z zawodów kluczowych nie pracuje w te dni. Boże Narodzenie nie jest tylko dla kasjerek z hipermarketów.

tylko w te dni, ograniczenia nie dotycza tylko handlu ;)


@Nattana: @sylwek2k: Bo inne zawody (poza takimi, które muszą pracować 24/7/365, jak np. policja czy służba zdrowia) i tak w niedziele nie pracują. Zakaz nie daje kasjerkom uprzywilejowanej pozycji w stosunku do np. urzędnika czy programisty, bo oni i tak
  • Odpowiedz
Bo inne zawody (poza takimi, które muszą pracować 24/7/365, jak np. policja czy służba zdrowia) i tak w niedziele nie pracują.


@kw401:

przestan trolowac...

puby, restauracje, isp (technicy), infolinie, hotele, transport zbiorowy (w tym taxi), ochroniaze, sprzataczki, ba! nawet w korpo korposzczury pracuja :]
  • Odpowiedz
@Nattana: Gratulacje, odkryłeś, że przebywasz na portalu pseudoprawicowym i antywolnościowym, pełnym skrytych przedstawicieli homo sovieticus. Popatrz na komentarze powyżej: nawet jeśli coś w sumie jest słabe, jest pozbawione sensu, jest ograniczeniem - to przecież nie przeszkadza AŻ tak bardzo. Da się żyć, więc o co jojczeć? To tylko jeden zakaz, nie płacz. Ograniczenie w obrocie ziemią? Nie przesadzaj. Próby zdelegalizowania aborcji? Weź przestań. Wprowadzenie pierwszeństwa dla zgromadzeń "cyklicznych"? A po co
  • Odpowiedz
@kw401: Nie chce mi sie z toba dyskutowac bo juz widze ze nikt tu nikogo nie przekona dlatego uwazam iz polska powinna zostac podzielona regiony i niech one same ustalaja zakazy i nakazy, pieniadze z regionu np. slaskiego powinny zostac w regionie slaskim oprocz skladek na armie, policje, straz pozarna. Polska byla by wtedy bardziej roznorodna i kazdy znalazl cos dla siebie. Przepraszam ale pisze myszka.
  • Odpowiedz
@Nattana: Hahahah, co za bzdury. Wladza nie zabrania pracowac, tylko pomaga zwyklym ludziom, ktorzy nawet w niedziele musieli tyrac u PRYWACIARZY ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz