Wpis z mikrobloga

Pomysł PIS na 2018 rok:

Najlepiej zarabiający Polacy będą płacić składki emerytalne przez cały rok, ale gdy przekroczą limit 30 średnich pensji, zamiast kolejnych składek odprowadzaliby wyższy podatek, który bezpośrednio wpływałby do budżetu (takie rozwiązanie sugerował też ZUS). W ten sposób rząd dostałby więcej pieniędzy, a w przyszłości ZUS nie musiałby wypłacać wyższych emerytur.

Gdzie ja #!$%@? żyje?

#bekazpisu #dobrazmiana ##!$%@? #polityka
  • 122
  • Odpowiedz
@bgjm: nie jest to takie proste. Jeśli rzeczywiście mówimy o tych nierobach to na ogół siedzą w sojalnych mieszkaniach w sporej ilości ludzi, gdzie pracuje tylko kilka osób więc nawet z socjalami jest tam słabo, szczególni, że często nie potrafią gospodarować finansami. Za taki stan rzeczy obwiniają wszystkich dookoła, złorzeczą na rząd, są na nich i bogatych źli. Są przede wszystkim niezdyscyplinowani politycznie, nie chodzą na wybory bo tam tylko
  • Odpowiedz
@Shanny: do czegoś dość? W tej formie wystarczy zarabiać ok. 11k miesięcznie... Moja żona już się łapie w ten pułap, ja prawie. Do czego doszliśmy?

Mieszkamy w wielkiej płycie w dość odległej dzielnicy Gdańska, jeździmy fiatem tipo, oszczędzamy ok. 5k miesięcznie i żyjemy w miarę komfortowo. Ale nie znaczy to, że luksusowo.

Żeby dojść do tych zarobków, utrzymać pracę i mieć lepsze perspektywy musimy non stop się uczyć i doszkalać. #!$%@? mi strzela jak pomyślę, ze grupa idiotow obniży nam emeryturę, aby sponsorować m. in. nieudaczników, debili i
  • Odpowiedz
  • 3
@Shade_ to może od razu odbierać wszystko powyżej minimalnej krajowej. Dostarczy to dodatkowych pieniędzy do budżetu i zrówna poziom życia Polaków a część nauczy gospodarności i oszczędności.
  • Odpowiedz
@Shade_: Ale zapiekło xD niestety, ale podatki prędzej czy później trzeba będzie podnieść, jak się chce mieć jakościowe usługi publiczne to trzeba za to płacić i tyle. ZUS od dawna potrzebował regulacji a jako że większości się nie chce dłużej pracować, to trzeba im więcej płacić i zmniejszać emerytury, nie wiem na co się tak oburzacie?
  • Odpowiedz
@Shade_: Nie zapominajmy że pis "PRAWICA". Czekamy na legendarnego "44", który w końcu weźmie za morde czerwonych i zrobi porządek. Ciekawe ile jeszcze przyjdzie na to czekać. Wszystkim Polakom i sobie życzę, że przyjdzie zanim będzie za późno.
  • Odpowiedz
@badhunt: O to, że podwyższa się podatki (52% PIT od pensji 3k euro, are you fucking kidding me?), a służby publiczne i ogólnie całość zabezpieczeń socjalnych to nadal wielkie gówno? W końcu jaka tu jest motywacja, by wszyscy zarabiali średnią krajową / najniższą krajową?

Po #!$%@? więc się rozwijać zawodowo?
  • Odpowiedz
@pan_kaczka: idź byc trollem gdzie indziej, 15k zł /mc to jest duzo i wiele osob nawet w bogatych Niemczech moze pomarzyc o takich zarobkach w EUR, zasłuzone czarnolisto, juz prawie miejsca nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Oczywiście że jakość służb publicznych to gówno, bo mamy bardzo niskie podatki. Ja nie twierdze że podniesienie PIT do 51% od średniej krajowej to dobre rozwiązanie, osobiście podwyższyłbym raczej CIT ale nie zmienia to faktu że podwyżka podatków jest nieunikniona. A co do argumentu z motywacją to powiem tak, nie słyszałem o tym by ktokolwiek zrezygnował z wyżej opłacanego stanowiska ze względu na drugi próg podatkowy ( ͡º
  • Odpowiedz
@Shade_: Oj coś czuję że te komunistyczne śmiecie #!$%@?ą z sejmu w podskokach po wyborach. Bo już tak przeciągają strunę, że zostanie im niedługo tylko i wyłącznie patologiczny elektorat podludzi a to będzie za mało żeby przegłosować tłumy ekstremalnie #!$%@? ludzi głosujących dosłownie na cokolwiek, byle przeciwko nim.
  • Odpowiedz