Wpis z mikrobloga

Pomysł PIS na 2018 rok:

Najlepiej zarabiający Polacy będą płacić składki emerytalne przez cały rok, ale gdy przekroczą limit 30 średnich pensji, zamiast kolejnych składek odprowadzaliby wyższy podatek, który bezpośrednio wpływałby do budżetu (takie rozwiązanie sugerował też ZUS). W ten sposób rząd dostałby więcej pieniędzy, a w przyszłości ZUS nie musiałby wypłacać wyższych emerytur.

Gdzie ja #!$%@? żyje?

#bekazpisu #dobrazmiana ##!$%@? #polityka
  • 122
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: No jak równasz do Litwy to tak, nie wyróżniamy się przesadnie, natomiast zauważ że im bardziej na zachód tym większy PIT i CIT a niższy VAT i akcyza, i myślę że to bardziej racjonalny wybór bo mniej uderza w niskie dochody. A co do PKB to zawsze znajdzie się argument iż jest ono zbyt małe, oczywiście że nie mówimy tu o podatkach na poziomie Francji ale u nas problemem
  • Odpowiedz
na zachód tym większy PIT i CIT a niższy VAT i akcyza,


@badhunt: Noo, i 1.5-2 razy większe PKB per capita? Z naszą gospodarką powinniśmy się właśnie porównywać do Litwy (patrz mapka niżej), nie do Zachodu. Problem braku pieniędzy można by naprawić odpowiednią reformą, restrukturyzacją (ucięciem kosztów), wprowadzeniem transparentności i dopiero wtedy można mówić o wprowadzeniu wyższych podatków, bo każdy obywatel wie na co one idą. W obecnej sytuacji nikt
johny-kalesonny - > na zachód tym większy PIT i CIT a niższy VAT i akcyza,

@badhun...

źródło: comment_0DkVjshMkLJoi4cRlZBERn5VqllXXMy5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
wprowadzeniem transparentności i dopiero wtedy można mówić o wprowadzeniu wyższych podatków, bo każdy obywatel wie na co one idą. W obecnej sytuacji nikt nie wie gdzie te pieniądze uciekają w ZUSie i służbie zdrowia.


@johny-kalesonny: what? Czym się różni transparentność u nas od zachodniej?

Poza tym, nawet nie trzeba by było wprowadzać wyższych podatków. Wystarczy zlikwidować kretyńskie finansowanie patologii, jak 500+, by oszczędzić sporo pieniędzy w budżecie....

Pomijając fakt że
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny najpierw niech wypieprzą tych nierobòw urzędasòw, zlikwidują urzędy pracy, uproszczą podatki, na wzór Trumpa 1 przepis za 2 zlikwidowane, zmniejszenie liczby posłów, likwidacja senatu, #!$%@? jakie to proste tylko nikt nie ma jaj, aby to zrobić ( )
  • Odpowiedz
jestem ciekaw opinii obecnego właściciela konta w tej sprawie. Do tej pory broniłeś/broniliście wszystkie głupie pomysły takie jak WOT czy zakaz handlu, więc chętnie się dowiem, jaki w tym przypadku jest oficjalny przekaz partii. No, chyba że jeszcze nie został rozesłany ¯_(ツ)


@pax_psychicae: Wybacz ale już sobie stworzyłeś chochoła i nazwałeś moim nickiem więc nie zamierzam wyprowadzać Cię z błędu i udowadniać że nie jestem wielbłądem.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Jak to nie wiedzą na co idą podatki? To ustawa budżetowa to jakaś tajemnica? Przeczytaj i będziesz wiedział na co idą. Restrukturyzacja to nie jest magiczne zaklęcie, nie da się ciąć kosztów w nieskończoność a usługi publiczne zawsze generują koszty.
  • Odpowiedz
what? Czym się różni transparentność u nas od zachodniej?


@ediz4: W UK np. jest wykaz, wydaje mi się, że roczny, na co płacisz podatki.

Pomijając fakt że 500+ jest negatywnym programem z mojego punktu widzenia zmniejszył radykalnie ilość głodujących
  • Odpowiedz
W UK np. jest wykaz, wydaje mi się, że roczny, na co płacisz podatki.


@johny-kalesonny: Taki sam masz przy obliczaniu podatku dochodowego u nas. Nie wiesz ile idzie na dochodowy czy ZUS? No chyba że chcesz mieć to rozbite na - zamiatanie ulic, sadzenie kwiatów itp, itd.

To jest promowanie patologii. 500+ najbardziej wspiera finansowo rodziny, które mają bardzo dużo dzieci, a takie rodziny zwykle są patologiczne. Jeżeli to zmniejsza radykalnie ilość głodujących dzieci to super, problem w tym, że ma skutki uboczne i jest to wydaje mi się najdroższa ustawa socjalna w historii RP. To strzelanie z armaty do komara, ale spoko, przynajmniej dzieci nie głodują ;)....

Od kiedy posiadanie dzieci to bycie patologią? Jak gdzieś widzisz że ktoś przepierdziela na alkohol te pieniądze to zgłaszaj. Jak do tej pory odebrano 500+ niewielu rodzinom. Z tego co się orientuje nie jest to nawet 1
  • Odpowiedz