Wpis z mikrobloga

@ponton: Ja #!$%@?ę, moja matka zarządziła wczoraj intensywne świąteczne porządki, od rana #!$%@?łem z mopem po kwadracie a po obiedzie oddelegowała mnie do trzepania #!$%@? dywanu. No to zwinąłem gnoja i niosę na trzepak za blokiem a tam jakieś zamieszanie, #!$%@? zbiegowisko, gapie, proboszcz, dzieci w strojach ludowych, chleb i sól, trzepak odgrodzony barierkami i nawet telewizja regionalna z kamerą stoi. Ale #!$%@? idę twardo jak po swoje, przeciskam się przez
  • Odpowiedz
@prezess123123 @CzystaMaestria:

Utrzymanie jednego więźnia kosztuje 3150 zł miesięcznie. To przeszło 37 800 zł rocznie na każdego spośród ponad 72,6 tys. osadzonych [...]


W USA jest ponad 2 mln więźniów, a w 2017 wykonano 23 egzekucje. Czyli w USA, na 1 więźnia 0,0000115 zostanie zabitych. Biorąc polskie realia i używając ten sam współczynnik daje nam to 0.84 egzekucji rocznie. Zaokrąglimy to do astronomicznej sumy 1, i wtedy daje nam to sumę
  • Odpowiedz
@Tenisista88: ale to ulga dla społeczeństwa. Ja jako element społeczeństwa zgadzam się, aby iść w taki sposób mordercom na rękę i społeczeństwu. Win-win xd
  • Odpowiedz
@Tenisista88: szkoda że w USA też panoszy się abolicja, tylko w 37 na 50 stanów można zasądzić karę śmierci, 2817 skazanych siedzi w celach śmierci czekając na karę (dane z 1.1.2017r), średnio skazany czeka 12 lat na karę, najdłużej czekał Jack Alderman- 33 lata, jeszcze dłużej czekał Gary Alvord i się nie doczekał, zmarł po 39 latach w celi śmierci na guza mózgu,

@adibor: wystarczy orzekać karę śmierci gdy ma
  • Odpowiedz