Wpis z mikrobloga

Dobra, wlasnie wrocilem od psychiatry, wizyta trwala 2 godziny, zainkasowal 120pln. Dowiedzialem sie ze dobrze dokonalem autodiagnozy i mam #fobiaspoleczna #derealizacja i ataki paniki. Zlecil mi badania na serce, tarczyce i cos tam jeszcze, po ktorych mam do niego wrocic i przepisze mi jakies leki (zaoferowal tez inne formy leczenia ale jak mu powiedzialem; nie wierze ze jak ktos mi powie zeby sie nie stresowac to wszystko ustanie). W najblizszych dniach ide wykonac badania i bede informowal o dalszych moich losach na tych samych tagach. Pozdro Mireczki
#psychiatria
  • 13
@Primusek: krotko mowiac - jak sama nazwa mowi, odczucie odrealnienia, dziala to tak ze wcaly swiat dookola wydaje sie nieprawdziwy i mozna to porownac do widzenia swiata przez szybe czy ogladania filmu w internecie, no niby na cos patrzysz ale masz uczucie jakby nic z tego co ogladasz ciebie nie dotyczylo.
@Primusek: Troche odlecialem z wyjasnieniem tego w innym poscie ale tak sie wlasnie czuje > Łatwiej jest mi to opisać jakbym był pasażerem we własnym ciele. Siedząc za kierownicą musisz być skupiony na drodze ale jako pasazer nawet nie myślisz co się dzieje dookola, tylko ze w tym przypadku siedzisz na miejscu pasażera w obcym aucie i to ty musisz obsługiwać kierownicę, bo kierowcy nie ma. Jednocześnie mam wrażenie ze jak
@Perminal: psychoterapia jest mega skuteczna w zaburzeniach lekowych (poznawczo behawioralna) I uwierz ze niecdziala to w ten sposob ze ktos Ci mowi zebys sie nie stresowal. Tez bylem sceptyczny do czasu az nie zobaczylem efektow I nie zrozumialem na czym to polega.