Wpis z mikrobloga

@medykydem: Bez sensu, przecież Jezus narodził się z Maryi dziewicy poprzez niepokalane poczęcie.

@gabra: niepokalane poczęcie to gdy Maria poczęła się bez grzechu pierworodnego. dziewicze poczęcie się Jezusa to co innego
  • Odpowiedz
Tutaj jednak nieśmieszny obrazek jest o religii i może obrażać uczucia religijne innych.


@gabra: Dla mnie to jak zaprzeczanie w teorie płaskoziemców, jeżeli coś kłóci się z logiką to oznacza, że obrażasz uczucia religijne :D
  • Odpowiedz
@zarowka12: Kolega się w teologa zabawia co mnie osobiście kompletnie nie obchodzi. Słownikowo jeżeli chodzi o kobietę i słowo jej "kalanie" to wiadomo o co chodzi.

Przecież tak to nawet miłość nie znaczy dokładnie tego co jest powszechnie przyjęte. I tak można by takich słów które mitologia chrześcijańska interpretuje inaczej niż ogół znaleźć całe mnóstwo.
  • Odpowiedz
@lolo555: ludzie religijni wierzą w to że w tym w---------e wielkim wszechświecie z pewnie wieloma rasami kosmitów tysiąckrotnie bardziej zaawansowanych od nas to my, ludzie, którzy praktycznie dopiero co się urodzili w skali kosmosu mamy prawdziwą teorie o stwórcy. Stwórca na 99,99% nie ma nic wspólnego z ludzkimi teoriami o nim, bo tych teorii nie da się w żaden sposób sprawdzić, są to domysły, nie mające nic wspólnego z faktami.
  • Odpowiedz
Tutaj jednak nieśmieszny obrazek jest o religii i może obrażać uczucia religijne innych.


@gabra: A jak ktoś wierzy w ten świat z filmu/gry/książki i ktoś coś palnie na ten temat to też obraza uczucia religijne?
  • Odpowiedz
Niepokalane poczęcie NIE odnosi się do Jezusa ani do tego czy ktoś uprawiał s--s czy nie.


@zarowka12: Racja. W praktyce występuje to razem. Nieprzypadkowo katoliccy Polacy pozdrawiają się za pomocą "nie będzie pozdrowiona Maryja zawsze dziewica".
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: jak Cię nie obchodzi to po co się wypowiadasz, szczególnie pisząc nieprawdę?

Jest tylko jedna interpretacja tego co oznacza to pojęcie w religii chrześcijańskiej i nie jest to to, co napisałeś.
  • Odpowiedz
@auczak: Nieprawdę z punktu widzenia rozważań teoretyków mitologii chrześcijańskiej i ich pojmowaniu znaczenia niektórych słów.

Prawdę z punktu widzenia słownika języka polskiego. To już zależy co dla kogo ma większe znaczenie i oczywiste, że dla osoby wierzącej mity i ich uczone interpretacje mają pierwszeństwo tak samo chyba jest oczywiste co będzie miało większe znaczenie dla kogoś kto sobie jawnie z religii kpi...

Także jeżeli mi zarzucasz nieprawdę to najpierw się
  • Odpowiedz