Wpis z mikrobloga

Mireczki, czym się różni praktyka na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej od praktyki na podstawie porozumienia w sprawie przyjęcia studenta na praktykę na podstawie umowy o pracę/umowy cywilnoprawnej? (°°
Jest jeszcze trzecia ścieżka, to znaczy praktyka na podstawie umowy o organizację praktyki studenckiej.

Jak rozumiem te dwie pierwsze różnią się tym, że w jednej ja podpisuję umowę z zakładem pracy, a w drugiej to uczelnia podpisuje jakieś porozumienie z tym zakładem? Ale co to właściwie znaczy? Po co te rozgraniczenia skoro i tu i tu jest umowa o pracę/cywilnoprawna?

Mam iść na uczelnię z danymi firmy, oni mi dadzą umowę o organizację praktyki (albo te gówno porozumienie) i potem mam z nią iść do firmy żeby podpisali? Tylko do kiedy? W regulaminie jest podany termin na dostarczenie podania, a nic o tych wszystkich umowach/porozumieniach.

#studbaza #polsl #pytanie #prawo ?
Gumaa - Mireczki, czym się różni praktyka na podstawie umowy o pracę lub umowy cywiln...

źródło: comment_kUqEjvdG8nc4POcjEZpMv5VpTaivhMdi.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Gumaa: Jeżeli nie chcesz tracić czasu i nerwów to ogarnij sobie praktyki z firmą i idź na uczelnie z umową o pracę/zlecenie i wtedy załatwisz to za pomocą 1 sposobu w 1 dzień. W przypadku 2 i 3 sposobu trzeba załatwiać sporo dokumentów między uczelnią i pracodawcą, co zajmuje znacznie więcej czasu
  • Odpowiedz
@Gumaa: koleżankę wyrobili na umowę o praktyki i prawnik stwierdził, że mogli jej płacić więcej niż minimalną. szczegółów nie znam, ale dali jej jakieś 1k pln i kazali się cieszyć
  • Odpowiedz