Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy. Na zaliczenie w szkole muszę zrobić projekt sali komputerowej z drukarką sieciową i o ile kosztorysy i tego typu rzeczy ogarnę tak konfiguracja tego wszystkiego, adresacja i generalnie no żeby to działało mnie przerasta. Dodam, że mam duże zaległości gdyż nie było mnie bardzo długo w szkole, dopiero niedawno zacząłem ogarniać depresje i wychodzić z domu. Ktoś pomoże? #it #siecikomputerowe #informatyka #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
@fajq: generalnie muszę to wszystko rozrysować i "podłączyć" najlepiej w packet tracer ale największy problem będzie z tą adresacją i konfiguracją wszystkiego
  • Odpowiedz
@rOyalFRosT: To jest naprawdę 3 minuty roboty. Tu nie ma co konfigurować jeżeli wszystko ma być w jednym VLANie w jednej sieci, nie ma żadnych ACL, nie ma żadnego serwera dhcp, nie ma dns, nie ma routingu.Jednym słowem nie ma niczego.
  • Odpowiedz
@rOyalFRosT: Do tej zabawy chyba najfajniejszy jest program "cisco packet tracer" co prawda korzystałem z niego na poziomie studiów, ale mają chyba GUI do prostej konfiguracji ;) No i na pewno jak pokażesz symulacje w tym programie działającej sieci to wpłynie to na ocene :) no i ofc tam można adresacje zrobić całą :)
  • Odpowiedz
@wacek_1984: Zamiast podpowiedzieć co zrobić, wytłumaczyć i naprowadzić to dajesz gotowe rozwiązanie. Efekt końcowy jest taki że osoba po technikum nic nie potrafi idąc na studia i to się ciągnie przez lata bo szuka gotowców. Wiem może ból dupie ale taka jest prawda...
  • Odpowiedz