Wpis z mikrobloga

Szukam jakiejś fajnej kolejnej VN, (może być z elementami strategii albo RPG) na ruszt. Ostatnio przeszedłem wszystkie Grisaie łącznie z leisure, melody i afterglow, Tales of Aravorn: Seasons Of The Wolf, Loren Amazon Princess, Euphorie oraz Katawa Shoujo.
Z powyższych najbardziej podpasowała mi grisaia i zdecydowanie katawa shoujo.
Narazie w kolejce jest Wonderful Everyday ale jakoś niespecjalnie się wkręciłem.

Z racji tego, że wyrobił mi się już trochę gust to mam takie uwagi:
-Nie jestem wielkim fanem slice of life związanego z żarciem. Z wielkim bólem musiałem przeklikać wszyskie sceny "gastronomiczne" w grisai. "Mmmm a teraz zjemy ukraińsko-kongijskie curry na bazie wolnogotowanych kolan z lamy poludniowoamerykańskiej z dodatkiem papryki marynowanej w sikach krokodyla. Mmmm... jakie to dobre... A jutro będzie sushi ze spleśniałego ryżu wymieszanego z puree z batatów nadziewane kalafiorem, szuszonym bakłażanem i batonem snickers. MMMM...

Za to jestem wielkim fanem niskiego poziomu infantylności i nacisku na fabułę, która jest motywem przewodnim, a nie tylko pretekstem by pokazać jakieś fiku-miku.

Niekoniecznie musi być eroge, broń boże żadnych trapów i ogólnie no homo.

Pomożecie bez trollowania? Bo jak w środku historii zostanę świadkiem szermierczego pojedynku na dwumetrowe fiutki to
nie będę zadowolony (°°

#mangowpis #visualnovel #anime
  • 6
  • Odpowiedz
@kinasato: Steins;Gate i Steins;Gate 0 - akurat na czasie, bo wychodzi anime S;G 0.
Zero Escape - genialny murder mystery thriller wypełniony plot twistami. Jak masz DSa to tam polecam ograć 999.
Danganronpa - murder mystery bardziej w stylu Ace Attorney, gdzie musisz udowodnić, że dana osoba jest mordercą.
Z takich bardziej typowych VN to Rewrite, ale to jest strasznie długie (ale też strasznie dobre).
  • Odpowiedz
@kinasato: Hej, jeszcze ja dorzucę swoje rekomendacje :)
https://www.wykop.pl/wpis/29117099/#comment-103356143
KiraKira to ogólnie Slice of Life i ma kilka scen jedzeniowych, ale ogólnie dużo więcej uwagi ma tam muzyka.
Jeśli Steins;Gate oraz Fate/Stay Night są Ci obce - z czystym sumieniem mogę polecić oba, to legendy VNek i z bardzo dobrych powodów. Tylko broń Boże anime Steins;Gate.
Nie polecam natomiast Steins;Gate 0, tutaj prawdopodobnie anime będzie dobrym zamiennikiem.

Saya No Uta
  • Odpowiedz
@kinasato: Jeżeli nie masz nic przeciwko używaniu walkthrough, to polecam Cartagra, Kara no Shoujo 1 i 2, najlepiej w tej właśnie kojelności. Wszystkie trzy mają dosyć ciężki i mroczny klimat.
  • Odpowiedz