Wpis z mikrobloga

Hej,
Szukam plecaka na wyjazdy, żeby móc się spokojnie spakować na kilka dni. Nie wiem czy 30 L to wystarczająca pojemność na takie wyjazdy biorąc np jeszcze aparat czy lepiej już wziąć jakaś 50? Jakie firmy/plecaki byście polecili? Nie będzie on raczej używany na codzień ale bardziej przy wyjazdach zamiast walizki żeby mieć się w co spakować i ew wziąć ze sobą na miasto/góry. Dzięki :)
#plecak #decathlon #podroze
PS budżet to tak do 200 zł byłoby ok
  • 15
  • Odpowiedz
@BaalZebul: 30l to dobre na plecak codzienny. Butelka wody + kurtka i nic więcej się nie zmieści. Szukaj takiego 50-60 litrów (z kominem, w razie czego ściągasz kieszenie+ komin i jest sporo mniejszy)
  • Odpowiedz
@BaalZebul: złe podejście. Ja wychodzę z założenia że nie stać nas na tanie rzeczy, które po dajmy na to jednym wyjeździe będą do wyrzucenia. A już jak zerwie ci się klamra/pasek w plecaku gdzieś w górach to można wyjść z siebie i stanąć obok. No ale Decathlon to jako-takie wyjście, lepsze niż plecak z marketu.
  • Odpowiedz
@MaciejPN: może i masz rację ale ciężko czasem wywalić jednorazowo duża ilość hajsu na coś co będzie używane i tak sporadycznie oraz nie w hardcorowych warunkach. W jakiej więc cenie można oczekiwać czegoś co nie rozpadnie się raz dwa? :)
  • Odpowiedz
Też akurat szukam czegoś podobnego i mam okazję kupić outhorn argon 60L za 80zl, niewiem czy jest sens dokładać conajmniej drugie tyle za inny plecak z Decathlon o tej samej pojemności
  • Odpowiedz
@MaciejPN: podejście typu wywalę za każdym razem kupe kasy bo jak mi się klamra urwie w górach to zginę...

Jak nie idziesz na jakieś 8000niki to nic Ci się nie stanie.

@BaalZebul
A z doświadczenie wiem, że drogie plecaki nie zawsze są dobre i wytrzymałe. Jak ktoś szuka czegoś co ma wytrzymać kilka lat ciężkich podróży (w plecaku 30l około 10kg) to radzę patrzeć jak gruby jest materiał i czy
  • Odpowiedz
@BaalZebul: no i 32 - 35 litrów starcza w zupełności na tydzień lub dwa, nawet jak jest zimno. Ja w tym 32 litrach miałem ciepłe ubrania na bardzo zimne warunki i bardzo często dwie litrowe butelki wody.
  • Odpowiedz