Wpis z mikrobloga

W moim starym domu jest host widmo!
Na strychu jest switch który dzieli neta na dom, zaś ten switch jest podłączony ze switchem od urynanetu który dzieli łącze na cała wiochę.
W domu jest router pracujący jako klient sieci, ale switch wskazuje iż on obsługuje jeszcze trzeci port!
Do tego w domu jest dodatkowy licznik od garażu, ktory mimo odłączeniu garażowych bezpieczników ciągle wyświetla że coś zjada 110W!
Tak więc odłączamy bezpiecznik przy liczniku i zużycie spada do zera, zaś UrynaNet dalej działa jak działał, tak więc oni uczciwie biorą prąd ze swojego licznika.
Wniosek jest taki że na strychu mamy ukryty komputer (może on mieć zewnętrzne ip!).
Jutro podłączam bezpiecznik i idę z drabiną na strych! Jestem bardzo ciekaw do czego mógł być ten serwer i co na nim znajdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Jeśli chcesz wiedzieć co tam znajdę zostaw plusa!

  • 128
@Sinti: Jest podłączony do switcha od osiedlówki, a tam już są tylko zewnętrzne.
Laptopa muszę naprawić i znaleźć sposób na wpięcie się aby dostać ten adres zewnętrzny z puli.
Nie wiem jak bardzo oni pokombinowali, lecz wiem że ten switch jest w adresacji całej sieci.
@majsterV2: W takim razie nie rozumiem tego zdania:

W domu jest router pracujący jako klient sieci, ale switch wskazuje iż on obsługuje jeszcze trzeci port!

Czyli ten komputer-schrodingera jest podłączony bezpośrednio do routera czy switcha?

#edit: Teraz po zastanowieniu się stwierdzam że do switcha skoro to on wskazuje że obsługuje jeszcze trzeci port, ale forma tego zdania mnie zmyliła.