Wpis z mikrobloga

Dziś zapraszam Was do zapoznania się ze znaleziskiem Piwo we Lwowie - historia jednego z najstarszych działających polskich browarów.

Browar w miejscu, gdzie się obecnie znajduje działa od 1715 roku, kiedy to Jezuci przenieśli swoją produkcję piwa na działkę otrzymaną od księcia Stanisława Potockiego. Był to pierwszy browar działający na skalę przemysłową w mieście. Z czasem browarnictwo we Lwowie zaczęło bardzo dobrze się rozwijać, duży udział w tym mieli niemieccy emigranci. Lwów był jednym z miast najbardziej wysuniętych na wschód gdzie produkowało się wysokiej jakości piwo (było eksportowane nawet do Niemiec).

W okresie międzywojennym był to jeden z najstarszych browarów w Polsce (w 1928 roku działało w Polsce 179 browarów, z czego duża część powstała w latach 1840-1899), którego produkty były eksportowane za granicę i sprzedawane w całym kraju. Ten okres to również okres marketingu, w ramach którego organizowano w mieście parady z ogromnymi butelkami piwa, itp.

Dziś browar jest w rękach Carlsberga, a od kilku lat działa w nim również muzeum Piwa we Lwowie i bar, gdzie można napić się produkowanego tu piwa.

Mam nadzieję, że materiał będzie dla Was interesujący. Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Jeśli chcesz abym przestał Cię wołać to proszę napisz do mnie prywatną wiadomość.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
Pobierz MG78 - Dziś zapraszam Was do zapoznania się ze znaleziskiem Piwo we Lwowie - historia...
źródło: comment_T1rFSa5KX1KwNgOoNvMvzgRqE2ObJ2XH.jpg
  • 17