Wpis z mikrobloga

@Krobis: nie, poprostu hobbystyczny militarysta i politolog próbujący odkryć prawdę w morzu propagandy...

ogólnie w dobie internetu to fajna zabawa, gdyż można porównywać wiele źródeł. Dla mnie jednak zbyt dołująca, bo okazuje się, że 90% dziennikarzy odwala chałturę po prostu powielając propagandę USA, Izraela, bądź Rosji podczas gdy prawda jest zupełnie inna.

Chociaż mnie najbardziej rozwalają mainstreamowe media, po olbrzymiej wpadce USA z bronią chemiczną w Iraku, nadal łykają to hasło
@GeraltRedhammer: Nie lepiej siedzieć cicho, aniżeli pieprzyć bzdety? Bo myślałem, że takie - autorstwa domorosłych politologów - można raczej poczytać na tagu #polityka. Tymczasem wchodzę na tag #syria i czytam pierdoły autostwa @KochanekAdmina, jaki to PAN PUTIN KRÓLEM ŚWIATA JEST. Wiem, że powinienem to traktować z dystansem, ale szczerze to nóż w kieszeni mi się otwiera, zwłaszcza biorąc pod uwagę naszą sytuację nie taką 100% pewną, co wynika wyłącznie
@Krobis: Nie mam zamiaru łączyć jakiś polackich antypacji do Rosji kiedy oceniam posunięcia Putina w sprawie Syrii xD Więc jeśli subiektywna ocena sytuacji to HURR DURR DOMOROSŁA POLITOLOGIA bo nie pluje jadem na Putina z samego faktu że z Rosji to nie wiem xD Usuń konto czy coś. Rosja w Syrii działa w interesie Polski bo w interesie Polski jest stabilna syria i martwi terroryści.
@KochanekAdmina: No ok, pewnie i racja, jeśli z góry chcesz zachować obiektywizm, ale fakty są takie, że Putin jest #!$%@? "królem" dla Rosji i Rosjan. Choć szacunek można wzbudzać jego 103-procentowe poparcie w kraju i to, że potrafi trzymać wszystkich za mordy (sam fakt, a nie metody, jakimi do tego doprowadza). Ale poza tym: co robi takiego niezwykłego w Syrii, co pozwalałoby twierdzić, że przewyższa swoim geniuszem innych? Na pewno nie
@Krobis:

Zwłaszcza, że nie ma ku temu żadnych argumentów, bo gościu nie jest geniuszem i też w Syrii nic genialnego nie robi.


Powstrzymywać Żydów, USA, Anglików, Francuzów,Turków przed zagarnięciem Syrii dla siebie przez tak długi czas to olbrzymi sukces dla upadłego mocarstwa.

Tag Syria jest tylko dlatego pro rosyjski, bo akurat w tym konflikcie Ruscy mają rację, a Zachód z Żydami wprowadza chaos i jest odpowiedzialny za śmierć i głód milionów
@KochanekAdmina: @GeraltRedhammer: Ok, no cóż, zobaczymy, co dalej się będzie działo, pozostaje obserwować sytuację. Oby z korzyścią dla tego nękanego od kilku lat narodu syryjskiego i żeby faktycznie przypadkiem nie doprowadzić do jakiejś wojny światowej...

Same te kwestie często opierają się na podłożu wiary w jakieś doniesienia, a często nawet teorii spiskowych, a nie jestem fanem poruszania tego typu tematów. Ten temat Syrii też jest niesamowicie ciężki, żeby wypowiadać się
@Krobis: Nie wiem co w tym temacie jest ciężkiego :-) Interesy każdego państwa w tym konflikcie są widoczne jak na dłoni (no może oprócz Brytyjczyków i Francuzów, bo w ich przypadku nie wiem czy chodzi tylko lizodupstwo, czy też mają w tym inny interes).

Smutne jest to, że w tym konflikcie ofiarami są zwyczajni ludzie... których Zachód ratuje, bombardując i wprowadzając chaos... Gdyby chodziło o zakończenie wojny to już dawno wysłano
@GeraltRedhammer: Ciężkie jest to, o czym piszesz w drugiej fragmencie wypowiedzi. Zakończenie wojny - ok, fajnie, tylko jak to zakończyć, co potem? Wrócić pod bat dyktatora? Demokracja? Zdaję sobie sprawę, że tam jest nieco inny klimat i z tą demokracją może być ciężko, choć tacy Amerykanie nauczeni Irakiem czy Afganistanem mogliby jakoś lepiej pomóc. W każdym razie ten wariant z tysiąca powodów pewnie jest niemożliwy do spełnienia, więc wracamy do dyktatury.
@Krobis:

. Jednak czy to spodobałoby się normalnym Syryjczykom? Wrócić po wojnie do tego, co było kilka lat temu?


Kilka lat temu to był raj i Syria miała PKB na głowę niewiele niższe od Polski, o takim dobrobycie to na razie nie marzą.

Zakończenie wojny to pewnie kwestia 1-2 lat, ale to są dylematy moim zdaniem ciężkie do rozwiązania.


Optymista. Tyle czasu to potrwa jak Zachód i Żydzi przestaną pomagać.

Syryjczycy