Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że nabyłem nówkę sztukę HTC U11 a jestem człowiekiem, który dba przesadnie o swój sprzęt mam kilka pytań do Was jak dbać o baterie żeby żyła jak najdłużej, oraz czego się wystrzegać.

1.) Czy zostawianie telefonu pod ładowarką na całą noc jest zdrowe dla baterii?

2.) Co jest zdrowsze?
Podpinanie telefonu pod ładowarkę w ciągu dnia na kilka godzin tylko gdy mamy taką możliwość, czy czekanie np do 10% i pod ładowarkę?

3.) Jaki wpływ ma w miarę intensywne korzystanie z telefonu np przez 2-3 godziny z podłączoną ładowarką?
Czy jest to bez różnicy?

4.) Jak to jest z ładowaniem telefonu w samochodzie dobrej jakości ładowarką BlitzWolf z QC 2.0.
Nie wpłynie to negatywnie na stan baterii?

Chcę poznać FAKTY, a nie legendy ponieważ krąży wiele mitów dotyczących użytkowania baterii...
Jak Wy dbacie o baterie? i jakie są Wasze sposoby na przedłużenie życia baterii w telefonie.

#htc #u11 #htcu11 #telefony #android #smartfon #bateria
  • 4
@Wojtas87: @Wojtas87: 1- Zostawianie na noc niszczy ogniwa w baterii. Tj Jeżeli ładujesz telefon ładuje się on do 100% i odłącza prąd. Po czym bateria spada lekko i tak się całą noc w sumie doładowuje.|
2. Zdrowe jest nie dopuszczenie do tego, żeby poziom naładowania spadł poniżej 20%. Zazwyczaj jak widzisz, że jest koło 20% podłącz telefon do ładowania i przy 100% odłącz.

Co do 3 i 4 pytania się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wojtas87: zostawianie telefonu pod ładowarka na noc nie ma żadnego wpływu na baterie, zasilanie jest odcinane po naładowaniu.
2. Bezpieczny zakres napięcia na baterii to 3.3-4.2V (czasem do 4.35). Jak telefon pokazuje 1% to jest on blisko tych 3.3v więc jeden #!$%@?.
Często ludzie błędnie interpretują rozładowanie do 0% jako do 0v lecz żaden telefon ci na to nie pozwoli.
3. Jeśli zdarzy ci się to raz na pół roku to