Wpis z mikrobloga

Kiedy byłam nastolatką waliłam amarene i ruskie szampany jak #!$%@?, a jak wlatywała wódka to bez żadnej popity. Nie miałam wtedy kaca i wolno się upijałam.
Teraz mam 24 lata xD Od prawie roku prawie nic nie wypiłam, bo bardzo źle się czuję po alko. Poszłam do lekarza, bo to średnio normalne i po wielu badaniach wyszło, że mam kamienie w woreczku żółciowym.
No i tak się żyje na tej wsi. Wczoraj poszłam nad wodę z piwkiem. Somersby, które piłam ze 3h. A dzisiaj czuję się tak jakbym zachlała pałe konkretnie i czuję, że mój woreczek ma rip.
Echh ta starość.
#gorzkiezale
  • 95
  • Odpowiedz
@PrzChm: no nie zamierzam nic wycinać, biorę często tabletki, które mają mi pomóc (nie są to jakieś duże kamienie, więc tabletki pomagają), ale mam tendencje do tworzenia ich. Słaba głową to jedno, ale czuje się przez niego tak jakbym wypiła bardzo dużo.
  • Odpowiedz
@PrzChm: ja mam głównie nadmiar żółci, która zmienia się w kamienie. tabletki mają za zadanie napędzać wydzielanie żółci - cholestil. i mam też emanere na ogarnięcie kwasowości. Mam tendencje do zbierania żółci w woreczki, które potem zbijają się w kamienie. Na szczęście udało mi się w porę zawitać do lekarza, gdzie nie zbiły się w konkretne kamienie. Więc prawdopodobnie wystarczy, że mój leniwy woreczek ruszy dupe i zacznie wydalać te żółć
  • Odpowiedz
@neilran: też już od roku jestem na takiej diecie i teraz nie wyobrażam sobie zjeść schabowego bo bym miała rip przez cały dzień :D z alko też prawie całkowicie zrezygnowałam i piję pół piwa na pół roku xD dużo lepiej się czuję na diecie lekkiej, większość objawów ustało <3 muszę jeszcze zrezygnować z kawy. chociaż i tak piję rozpuszczalną z mlekiem, to czuję, że często i po niej mnie pobolewa. troche
  • Odpowiedz
pizza kojarzy się z bólem


@consummatumest: najgorzej :(
Moja mama wcina pizze, ale z podgrilowanym kurczakiem i niewielką ilością sera..
Ale kawa jej chyba nie szkodzi, bo pije 3x na dzień.

Mi alkohol też średnio służy, czasem tętno szaleje po 2 piwach, więc zamiast odprężenia jest odwrotny efekt.
  • Odpowiedz
@consummatumest A atak kolki miałaś? Nie polecam. Ja też broniłam się przed wycięciem woreczka... Tabletki, ziółka, dieta. Do czasu... Jak dostałam ostrego zapalenia trzustki i błagałam żeby mi zrobili operację. Ale niestety trzeba było wyleczyć i czekać. Więc nie polecam. Oby u Ciebie było inaczej.
  • Odpowiedz