Wpis z mikrobloga

Zaćmienie Saturna

Mozaika - 141 z 323 zdjęć wykonanych w około cztery godziny, połączone w jedno -
przez sondę Cassini, z odległości ok. 1.2 milionów kilometrów.

Rzadko widziałem zdjęcie z podpisanymi obiektami, także..

Wersja niepodpisana:
https://www.jpl.nasa.gov/spaceimages/images/largesize/PIA17172_hires.jpg

Więcej informacji:
https://images.nasa.gov/details-PIA17172.html

#kosmos #kosmosboners #nasa #astronomia #eksploracjakomosu #ciekawostki #nauka #gruparatowaniapoziomu
Pobierz M.....t - Zaćmienie Saturna

Mozaika - 141 z 323 zdjęć wykonanych w około cztery go...
źródło: comment_EFBaVCQVA9ObBOfBAwfc9X7tjqzMfPxr.jpg
  • 27
@Morit: wyobrażacie sobie jakie bylyby jaja, jakby nagle okazało się, że we wszechświecie jest np. 17 planet takich jak ziemia z ludźmi (upraszając niech wyglądają i mówią tak jak my) i każda z tych planet prowadzi takie badania i nazywa planety po swojemu - jak byśmy się dogadywali? To coś jak system metryczny i ten z USA ;)
@Morit: Z tego co rozumiem, to nie jest to zaćmienie Saturna, tylko zdjęcie wykonane z cienia Saturna. Zaćmienie byłoby wtedy, gdyby jakiś obiekt na linii Saturn ←→ Słońce rzucił cień na Saturna.


@f423r: no nie, to by było zaćmienie Słońca tyle że na Saturnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaćmienie Saturna... Chyba jedyny pomysł to napompować Jowisza tak, by zasłonił Saturna ¯\_(ツ)_/¯

Edit: no w sumie spoko,
@Morit: W sumie tych księżyców jest tyle że może któreś dwa spełniają to założenie... ale mam wrażenie że i tak będą zbyt małe. Bo jak będziesz na jakimś księżycu to najwyżej doświadczysz zachodu Saturna :)

Ale patrząc na analogię z zaćmieniem Księżyca, to mój pomysł z Jowiszem jest najbardziej zbliżony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Morit: nie zgodzę się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na Ziemi mamy:
- Zaćmienie Słońca: Księżyc (albo coś) zasłania obserwatorowi Słońce
- Zaćmienie Księżyca: Ziemia staje na drodze Słońce-Księżyc

No i teraz żeby coś nazwać zaćmieniem Saturna to Saturn powinien być zasłonięty przed światłem Słońca w całości przez jakiś obiekt...