Wpis z mikrobloga

  • 10
@biuna przynajmniej masz 78zl xD

Jak moja mama w szpitalu dostala odgorna podwyzke 200zl brutto (po strajkach pielegniarek), to ordynator w szpitalu zdecydował ze nie może się tak dobrze powodzic i odebral na stałe szpitalna premie 200zl netto. Czyli mame wyszla na dobrej zmianie jakies 40zl na minus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shyvana: W mniejszych miejscowościach też jakieś dodatki pozabierali i ogólnie jeżeli ktoś wyszedł na plus to dobrze. :D Ja tego wiejskiego nie miałam, bo pracuję w mieście, więc no. Spoko, że jest. Ale to taka bardziej odpowiedź na to co TVPis wrzucił w wiadomości, że podwyżki własnie około 200 brutto z jakimiś astronomicznymi podstawami. ;p (w załączniku).
Można sobie trochę podbudować budżet biorąc zastępstwa, w sensie nadgodziny, ale powiem szczerze,
biuna - @Shyvana: W mniejszych miejscowościach też jakieś dodatki pozabierali i ogóln...

źródło: comment_NfMYZTPo4k9RkMQq6bCpKcHPNrzeLwkk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@turtelian: @biuna: zawsze mnie wyprowadzało z równowagi jak słyszałem te 20h i do domu plus dwa miesiące wakacji. Moja mama jest nauczycielka i tak wesoło nie jest. Pomijając te godziny to najlepsze są wakacje gdzie jeszcze w lipcu rozliczają się z rożnych rzeczy, a na początku sierpnia już działają z różnymi tematami w tym egzaminami poprawkowym.
  • Odpowiedz
@poznanskijanusz: Ja w tym roku pracuję jeszcze jako oddział przedszkolny, więc jako jednostka nieferyjna, więc mam 35 dni urlopu wypoczynkowego do wybrania. Ale też nie tak jak ja chcę, bo w tym roku wsadzili nam dyżur w środku wakacji, więc musiałam wyjazd odwoływać. ( ͡° ʖ̯ ͡°) A w środku roku szkolnego nikt mi nie da urlopu. W wigilię się siedzi w szkole. ;D
  • Odpowiedz
@poznanskijanusz: dnerwowalo bo prawda boli xD?
1. 20h w domu i 20h godzin lekcyjnych, nikt nie mysli o zdrowych zmyslach ze praca nauczyciela konczy sie w szkole
2. nitk tez nie mysli ze całe wakacje sa dla nauczycieli dlatego napisałem miesiac, ale sa jeszcze ferie x2(od wigili do 3 króli licze jako drugie) no i jak przychodzą w wakacje to nie wmówisz mi że jest to pełny ymiar i kazdy
  • Odpowiedz
@turtelian: wiesz rozumiem, ze to tak wyglada, ale tak nie jest. Owszem nauczyciel wuefu ma życie, ale jak już prowadzisz przedmiot ścisły, masz wychowawstwo plus jeszcze kilkanaście klas do ogarnięcia to serio robi się mało kolorowo. To nie jest tak ze masz 5 lekcji i do domu w tygodniu. Dochodzą dyżury, jakieś godziny dla rodzicow etc. Jak myślisz dlaczego ministerstwo nie chce przeprowadzić jakiegoś programu aby sprawdzić ile tak naprawdę
  • Odpowiedz
@apkwiatosz: No podstawa mianowanego jest wyższa, wysługa lat siłą rzeczy też, zatrudnienie z mianowania daje o wiele większą stabilność. A to co podawało tvp to według nich podstawa, doliczając dodatki i nadgodziny może gdzieś w tych okolicach w niektórych przypadkach oscylować.
  • Odpowiedz
@apkwiatosz: no moj ojciec robol ma dodatkowo oprocz wymienionych:
-praca w pozycji lezacej
-praca w pozycji siedzacej
-dodatki za prace po godzinie 14 (ze 1,5 netto)
-dodatki za godziny nocne (ze 3 netto)
-premie miesieczne, kwartalne oraz
  • Odpowiedz