Wpis z mikrobloga

@dioxyna: Widzisz to inaczej, bo efekt generalizacji jest powszechny, po prostu tak upraszczać jest Ci łatwiej ;)
O hipokryzji mogłabyś mówić gdybyś znalazła konkretne osoby, które konkretnie raz piszą o tym, że nie wolna dokonywać zbyt szybkich samosądów, a kiedy indziej dokonywaliby tych mitycznych sądów na czarnych/imigrantach.
KONKRETNE OSOBY. Nie wpisy w gorących, które może każdy i nikt plusować.
Najlepsze jest w tym wszystkim to że pewnie podświadomie wiesz że
  • Odpowiedz
@Gensteve__mcqueen: Nie ma nikogo kto by dzielił swoje opinie nie generalizując. Nie przy takich tekstach,to nie sa dysputy filozoficzne tylko ludzkie opinie. I tak przy jednych tematach możesz przyczepić się, że ktoś wypowiadając swoja opinie generalizuje a u innego nie, bo jego wypowiedz będzie bliższa Twoim poglądom ;) Udawajmy, że na wypoku nie ma tendencji tylko pełna różnorodność i wspieranie wszystkich problemów w taki sam sposób. Glowa w piach i
  • Odpowiedz
@Slonx:

Każda obecna partnerka danej osoby słucha jego byłych.


Próbujesz sygnały o biciu przez agresywnego i napakowanego draba przyrównać bądź umieścić w kategorii "plotek" od byłych, w stylu z iloma ona/on spała/spał itp. Niestety, nie ta kategoria wagowa.
Bo przypakowany łysy zawodnik MMA i jasne, wielokrotne sygnały od byłych, że je bije mogą już dawać jasne podstawy
  • Odpowiedz
@Twinkle: Też nie rozumiałem tych ludzi co szukali teorii na jego obronę. Widziałem niedawno nagrania na jej pocztę od niego do tej kobiety z pogróżkami.
W pierdlu się z nim zakolegują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fen1x

Podobnie jak Twoja próba usprawiedliwienia głupiego postępowania.


Ja niczego nie usprawiedliwia, tylko zwracam uwagę na to, że mirki wykorzystują dramat tej kobiety, żeby poczuć się lepiej.
  • Odpowiedz
ŻADNA KOBIETA NIE ZASŁUGUJE NA TAKIE TRAKTOWANIE


@Twinkle: A mężczyzna? Czy mężczyzna zasługuje na podobne traktowanie? Przemoc w rodzinie jest obecna z obu stron, więc pisanie w tym kontekście tylko o kobietach jest trochę słabe.
  • Odpowiedz
@Slonx: > Skąd miała wiedzieć, że jest patusem? Bo ktoś jej tak powiedział? To nieco za mało.

No a skad kobiety wiedza ze jakis facet jest desperatem?przeciez ciagle i kobiety i zapewne ty twierdza ze widac i czuc to na kilometr, ale juz ze typ jest patusem nie czuc?
  • Odpowiedz
@Twinkle: Niby codziennie sporo pił, a sylwetka niczego sobie... Ktoś tu chyba kłamię. Ja czytałem, że pokrzywdzona puszczała się ze sponsorami. Nie bronie typa, ale jej też jakoś nie wierzę.
  • Odpowiedz
@Slonx: Postaram się uogólnić tą sytuację posługując się innymi przykładami, bo widzę że Twoje jedyne argumenty to "masz za mało danych żeby oceniać".
O całej sprawie nie mamy żadnych danych więc chyba jasne że poruszamy się w sferze teorii - wydawać jakieś wyroki będzie można jak sąd wyda wyrok i poznamy okoliczności.
Jeżdżąc autem i przestrzegając przepisów jedziemy poprawnie - ale żeby by dobrym kierowcą trzeba jeszcze niestety myśleć za innych, a to dlatego, że kierowcy - tak jak cały otaczający na świat - nie są idealni i zdarzają się nawet źli, wurwieni, chorzy psychicznie. I wykładnia prawa która stoi za Tobą przed tym złem Cię nie zawsze zdąży ochronić.
Na drodze zasada ograniczonego zaufania jest czymś pożytecznym, ale nikt Ci nie każe tego stosować. Możesz sobie jechać 90 km/h i widząc slalomującą ciężarówkę która szykuje się do skrętu i przecięciu Twojego pasa, jechać dalej w przekonaniu że masz pierwszeństwo. Doprowadzić tym do wypadku (nie ze swojej winy) lub, mając ograniczone zachowanie, zachować czujność i zwolnić.
Clue chyba polega na tym, że nie umiesz oddzielić kwestii mitycznej "winy" od kwestii zachowań ograniczonego zaufania. Nie chcesz się przekonać że nikt tutaj winy kobiety nie sugeruje - winny jest 100% facet. A zachowanie kobiety to TOTALNIE inna kwestia do rozpatrzenia, poza sferą prawną czy winy.
Po prostu zasada ograniczonego zaufania pokazuje kto się stosuje do rozsądku, a kto nie. Kierowca jadący przepisowo ale nie myślący za innych nie, koleś który z najnowszym ajfonem w ręku w nocy na pragę północ nie, laska która wiąże się z łysym troglodytą który bił swoje
  • Odpowiedz