Wpis z mikrobloga

@JacobyHC: jak kupowałem, to czytałem w necie opinie, jedni pisali, że tak, inni że nie. Niestety, od samego początku atakowały RC, a po kilku tygodniach znikały, aż zobaczyłem jak wpieprzają jedną na żywca.
@Tichyplusn: Niestety musiałem je kupić, bo glony czyszczą niesamowicie, a tak mi zawaliło nimi akwa, że po jednym dniu od podmiany już były wielkie kłęby nitkowców. A boli tym bardziej, że RC mi się rozmnożyły, widziałem swego czasu z 15 takich malutkich stworków. Dziś nie ma ani ich, ani dorosłych.
Coż, trzeba będzie postawić kolejne akwa. Tym razem bez amano, tylko przemyśleć podłoże, aby zielenica nie wpadła znów..
@Doxen: Japońska utajniona rzeź ehh, współczuję Mirku. Mi dziś przyszedł żwir wiec jutro startuje z aranżacją i też myślę co z krewetek wpuścić. Wczesniej miałem RC i Sakura Orange i miały się dobrze razem ( do czasu pojawienia się ramirez) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Doxen zastanawiam się czy takie ich zachowanie nie było wywołane np. ich ilością lub brakiem odpowiednich kryjówek lub czymś w tym stylu, albo to co zobaczyłeś to RC nazwijmy go świeży trup, który padł na co innego, a amano go dokończyły ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@JacobyHC ja podklad dalem z JBL niby specjalny dla krewetek. Tylko po czasie dowiedzialem sie dwoch rzeczy. Jedna, mega obniza PH, nawet ponizej 5, a druga, ze po czasie puszcza jakies chlorki, ktore poteguja glony. Zaluje ze nie dalem zwyklego piasku.
@Tichyplusn nie padly, ta ktora jadly, jeszcze sie ruszala. Kryjowki raczej maja, duza roslinnosc. Pokarm dostarczalem. W porownaniu do rc, amano sa dwa razy wieksze, agresywne, az sie nie spodziewalem, ze takie wielkie i glupie te bydlaki.
@Doxen: miałem 260l roślinniaka i 30l LT, obecnie 260 w trakcie restartu, a raczej startu juz jako (Mokre jak to czytasz to sie nie denerwuj ( )) "srajtech"
@Doxen: a właściwie to nie odpowiedziałem na pytanie - nie krewetki są tylko dodatkiem chociaż z 30szt zrobiło ich się swojego czasu ponad 100 i rozdawałem po 20-30 za friko znajomym.
@Doxen: nie masz amano, tylko podobne do nich gatunki, jeżeli Ci atakują inne krewety. Eksporterzy walą do jednego wora wszystko co podobne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Amano potrafią zeżreć ikre, czy padline i to z chęcią, ale polować nie potrafią.
@Doxen: To nie Amano zabija RC. Piszesz, że pojawiły się glony, czyli z akwarium musi być coś nie tak (zachwiana równowaga), krewetki zaczęły padać lub po prostu mają problem z wylinką i dlatego się jeszcze czasami ruszają, w czasie gdy Amano je skubią.