Wpis z mikrobloga

Wiem, że wśród nas jest kilkunastu jak nie więcej użytkowników hulajnogi Xiaomi Mijia M365. Chciałbym poznać opinię waszą na temat opon bezdętkowych, na temat trwałości, wygody względem opon z dętkami, zasięgu i prędkości przejazdu, czy np. warto zdecydować się na kombinację przód bezdętkowa + tył z dętką lub na odwrót, czy po przejściu na bezdętki decydowaliście się na powrót do opon z dętkami i takie tam. Wszelkie informacje będą mile widziane. Pozwolę sobie zawołać @Andczej bo pamiętam że chyba jeszcze w poprzednim sezonie zdecydowałeś się zacząć korzystać z opon bezdętkowych. Pozdrawiam cieplutko

#xiaomi #mijia #m365 #scooter #hulajnoga
  • 12
  • Odpowiedz
@MaTTiQ Parę dni temu wróciłem na dętki, czuć różnice jest bardziej miękko, musiałem wrócić na dętki ponieważ od drgań które nie były jakieś duże poszły luty na baterii.


Ponad 700km miałem przód pelna, tył dętka. Na około 200km zmieniłem na obie pełne i zaczęły się problemy.
  • Odpowiedz
@Andczej: A tę kombinację przód pełna a tył dętka jak wspominasz? Ja w poprzednim sezonie się nie najeździłem aż tak (ok. 150 km), ale wydaje się że to przednia jest narażona na więcej awarii (a może to ja takie dziwne wrażenie mam). Z tego co kojarzę to dużo grzebania jest z przodu stąd chciałbym tego doświadczać w miarę rzadko.
  • Odpowiedz
@MaTTiQ trochę większe drgania, ogólnie ok ale musisz liczyć że to się odbije na lutach i kierownicy

Rozkręcenie obu kół zajmie ci max 10 minut
  • Odpowiedz
@Andczej: A jak potem ze skręceniem tego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozkręcenie i skręcenie zajmuje Ci te 10-20 min? Za pierwszym razem jest to trochę bardziej czasochłonne a potem łapie się wprawę?
  • Odpowiedz
@MaTTiQ skręcenie już trochę dłużej bo musisz dobrze włożyć z tyłu żeby nie tarło o hamulec i z przodu żeby było równo, gorzej z zakładaniem samej opony bo to zależy od twoich zdolności i siły ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak, za drugim razem robisz to już z automatu.
  • Odpowiedz
@MaTTiQ: Bedziesz potrzebowal klucza 18 i jakiegos malego ampula.
Ja od dwoch dni mam opone pelna z przodu, nie czuje jakiejs duzej roznicy wzgledem opon detkowych.
Na fabrycznej oponie z detka przejechalem z 250km, wiec raczej srednio, Podczas jazdy caly czas musisz sobie zdawac sprawe z tego, ze mocniej uderzysz o kraweznik czy kamien i po detce.
  • Odpowiedz
@Pienio69 Podczas jazdy caly czas musisz sobie zdawac sprawe z tego, ze mocniej uderzysz o kraweznik czy kamien i po detce.


Nie powiedziałbym, mam ponad 500, w tym na duzych dziurach i krawenikach skacze, na płytkach (takich ok 30x30) starych i krzywych jeżdżę często i nie padają detki co chwile, raz wymieniałem do tej pory, na grubszą dętke z aliexpress i nie miałem do tej pory problemu.
Tył orginalny i też wiele
  • Odpowiedz
@Andczej: @Pienio69: Dzięki za informacje. Chyba ogarnę sobie 1 pełną na przód, minie chwila zanim mi przyjdzie a tymczasem ogarnę jeszcze dętkę to momentu kiedy miałoby mi to znowu się zepsuć.

@lukaszlukasz: Co masz na myśli przez grubszą dętkę? Jakoś specjalnie jest oznaczona na Ali czy po prostu to standardowa dętka z Ali, która jest grubsza niż ta fabryczna? Ile już zrobiłeś na tej "grubszej"?
  • Odpowiedz
@MaTTiQ wymieniłem orginalna po 100km, wiec około 470km.
Chyba każda na aliexpress jest grubsza, ogólnie to prawie 2 razy grubsza, bo mierzyłem.
Ja kupiłem w zeszłym roku z tej aukcji, teraz jest tańsza bo ja dałem ponad 8usd. No i talk do opon sobie też kup.

Link z refem

  • Odpowiedz