Wpis z mikrobloga

Jak żyć? Jakiś czas temu zacząłem biegać- z kondycją nie mam problemu, ale z nogami jest dramat. Jak lądowałem na piętach to później kolana mnie bolały przez tydzień. Zacząłem więc biegać na palcach- z kolanami problemu nie ma, za to ścięgno achillesa i ogólnie mięśnie zaczęły mi dokuczać i też potrzebuje tygodnia żeby przestało, a dzień po to w ogóle kuśtykam jak inwalida. Jest jakaś technika biegania, która w ogóle nie obejmuje lądowania na stopach? Lewitacja czy coś (°°
#bieganie #trening #gorzkiezale
  • 16
@b3rly: 178cm - 75kg (zacząłem ostro ćwiczyć od początku roku i od tego czasu przytyłem 6.5kg), buty Adidas Response Boost 2 Techfit, a biegam w parku gdzie ścieżki są wysypane ubitym szutrem i odrobinę po asfalcie/kostce w drodze z i do domu. W czasie biegania nie mam problemu, nogi trochę pobolewają, ale tak zwyczajnie jak wszystko przy wysiłku. Po bieganiu robię jakieś rozciąganie, ale na 2 dzień i tak jest słabo
@b3rly: no właśnie trzymam się tych wszystkich porad na temat biegania- rozgrzewka, dobre buty, rozciąganie a i tak gówno. Może to kwestia tego, że biegam tylko raz w tygodniu? I że powinienem zmniejszyć dystans? Teraz doszedłem do 7km co nie wydaje mi się jakimś wielkim obciążeniem
@YogiYogi: tak właśnie kupiłem te buty, przeskanowali mi stopę jakimś skanerem, potem przymierzałem na jakiejś macie, a na końcu gość oceniał jak układam stopę w tych butach przy biegu i mówił, że jest ok...
@Oplyy: hmm przy biegu bezpośrednio na palcach bardzo szybko się stopa męczy, więc ląduję tak pół na pół na z zewnętrzną częścią śródstopia- może to nadal wina techniki. No i jest jeszcze kwestia, że po jakichś
Zacząłem więc biegać na palcach


@Atraktor: Co to znaczy? Tylko palcami się odbijasz od podłoża? Bo w takim przypadku do jest masakra dla początkujących biegaczy, i ich achillesów. Boosty mają bdb amortyzację, a ty masz niską wagę dla tego buta. Zmniejsz dystans do 5 km, ale 2x w tygodniu.
@Atraktor: zmuszasz sie do biegania ze srodstopia i dlatego achilles pali. Idz i biegaj nie kombinuj nie zastanawiaj sie nie stawiaj nienaturalnie stop, nie wykrecaj nog. Proces przejscia z piety na srodstopie trwa, jesli bedziesz wymuszal nienaturalne dla ciebie ustawianie stopy, to bedzie palic bolec i oby tylko to, bo jak cos pusci to bedzie dramat.
Wez na nstepny trening inne buty, nawet gowno trampki, czy halowki cos co masz. Moze
@PurpleHaze: 2.5 miesiąca, raz na tydzień z chyba 3 opuszczonymi jak kolana lub nogi nie doszły do siebie. Jak biegałem tak po prostu bez kontroli na czym staję to mało mi kolana nie wybuchły po jakimś czasie. Z dwojga złego chyba lepiej obciążać mięśnie i ścięgna, niż stawy, bo te pierwsze mogą się wzmocnić z czasem, a te drugie nie.
@Ignacy_Loyola: W sumie ciężko powiedzieć. Wtedy zrobiłem sobie przerwę od biegania. Potem wróciłem z mniejszą intensywnością- po prostu regularne 5km, bez próbowania bicia rekordu za każdym razem. Teraz robię mocniejszą rozgrzewkę przed i zacząłem bardziej rozciągać nogi po. Ale w ogóle przestałem myśleć jak stawiać stopę- po prostu biegnę i problemu nie ma. Nawet biegając po asfalcie ¯\_(ツ)_/¯