Wpis z mikrobloga

Witam doświadczonych rowerzystów. Czytam od kilku dni porady i dylematy nie odpuszczają, zatem postaram się podać oczekiwania od roweru i będę bardzo wdzięczny za rady co do zakupu gotowego już zestawu.

Chcę kupić dwa rowery. Każdy tak do 1500 zł, chociaż raczej mniej niż więcej. Szukałem używanych, ale jednak przy braku doświadczenia boję się kupić złom albo przepłacić.

Rower jeden damski i jeden męski lub uniseks. Każdy z rowerów będzie dodatkowo dźwigał dziecko na foteliki i robił częste wyprawy po kilkanaście km, więc nie za długie. Okolica to głównie las, utwardzone drogi i chodniki, będziemy unikali głównych dróg z uwagi na bezpieczeństwo dzieci.

Najważniejsze dla nas to kupić takie rowery, które pozwolą sprawić i tak ciężką jazdę z dzieckiem na plecach możliwie najlżejszą, czyli lekki rower, nie przeładowany, do częstych krótkich odcinków z dziećmi na plecach. Sprzęt taki, żeby służył możliwie najdłużej i bezawaryjnie.

Jakieś propozycje?
#rower
  • 5
@piotreek88: wygląda ciekawie. Czytałem, że do lasu nie mogą być amortyzatory przednie na sprężynie. Czy to prawda? Czy ten model takie posiada, ewentualnie czy lepiej nie mieć w ogóle?