Wpis z mikrobloga

Letni obóz naukowy olimpiady matematycznej, Dom Wczasowy "Zgoda", Zwardoń, Polska, 1997 r. Autorem zdjęcia jest nauczyciel Jerzy Bednarczuk.
Na zdjęciu uczniowie: Jan Pelc, Tomasz Czajka, Piotr Przytycki, Marcin Petrykowski. Jeden z bohaterów mema "szalona impreza informatyków", programista Tomasz Czajka (na zdjęciu bez okularów), pracuje w firmie Elona Muska, SpaceX, i ma swój udział w wystrzeleniu w kosmos rakiety Falcon Heavy z kabrioletem Tesla na pokładzie.
Dziennikarzom udało się nawiązać kontakt z Marcinem Petrykowskim (na zdjęciu pierwszy z prawej).
Petrykowski powiedział, że na obóz kwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów podczas polskiej olimpiady matematycznej. W Zwardoniu przez kilka dni przygotowywali się do międzynarodowej olimpiady i wędrowali po górach. Petrykowski przez cztery lata pracował na Uniwersytecie Wrocławskim, a obecnie pracuje w dziale rozwoju w Tieto.
Piotr Przytycki (na zdjęciu drugi z prawej) mieszka w Kanadzie z mężem, polskim matematykiem. Przytycki wykłada na Uniwersytecie McGill w Montrealu. O czwartym bohaterze mema, Janie Pelcu, nic nie wiadomo (przynajmniej nam). via #joemonster #historiajednejfotografii
Pobierz ColdMary6100 - Letni obóz naukowy olimpiady matematycznej, Dom Wczasowy "Zgoda", Zwar...
źródło: comment_VbtvJv7c4ym3IYjb0iFIqNrTsMEvu6Pr.jpg
  • 218
@aleksiej-trexlebov: To ty doszukujesz sie tutaj korelacji, dla mnie to jedynie info, że mieszka sobie z mężem, mi #!$%@? do tego, nie mi go oceniać, dla mnie to informacja jak każda inna. Ale Ty nie możesz przejść obok niej obojętnie, nie nie, nie można tego tak zostawić! Bo przecież, nawet jeśli się z czymś nie zgadzasz, nie możesz tego po prostu zignorować, co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º
@dnasstorm: owszem, ale patrząc obiektywnie na społeczność wykopu, na to jakim kultem już otoczono panów ze zdjęcia, jak wywyższono naukę w ich przypadku (samą naukę szanuję jak #!$%@?, żeby nie było), to myślałem do teraz, że każdy z nich osiągnął coś naprawdę w dechę. A tu wykladowca (ee, mam takich na uczelni), programista kierownik (eh, trochę nuda) no i gość w spacex, to akurat dużo więcej niż myślalem, że osiągnęli, jak
zazdroszczę im. niestety, żeby wyrwać się stąd do cywilizowanego kraju i żyć tam jak człowiek trzeba być geniuszem


@klapsio: nawet w polsce dzis mozna zyc na niezlym poziomie. oczywiscie jak sie ma leb jak sklep i siedzi sie w fajnym korpo czy zalozy jakis wlasny biznesik, jednoosobowa dzialalnosc czy cus. ale tak jak piszesz, zwiedzic swiat, emigrowac i nie byc gorszym sortem, to trzeba byc KIMS i byc specjalista w dziedzinie