Wpis z mikrobloga

Siema, jutro mam pierwszą ever rozmowe techniczną na Big Data Dev'a. Macie jakieś porady, może pytania jakie występują ? Stack wymagany: Scala, Spark, Flink, Hadoop ( ogólnikowo bo nie wiem czy chodzi o hadoop czy o hadoop + frameworki) ale pewnie tak. Generalnie #!$%@? interview questions z google itp ale stack jest tak ogromny że przyswojenie tak dużej ilości wiedzy bez miesięcy praktyki jest ciężkie więc jedynie jak mogę odpowiedać to chyba teoria bo praktyka leży xd
#bigdata #pracait
  • 29
  • Odpowiedz
@programistalvlhard: Skąd pomysł na zmiane technologii? Z tego co pamiętam wcześniej siedziałem w bazach Oracle i Business Intelligence. Ten stack w który chcesz się wdrożyć jest lepiej płatny/ciekawszy?

Sam powoli szukam ścieżki kariery związanych z danymi. Myślałem i o typowe BI i bazu Oracle lub MS, ale też o te rozwiązania Hadoopowe itp i szukam opinii kogoś z branży :)
  • Odpowiedz
@mam_Cie_na_strzala: Mi osobiście się bardziej podoba ten stack może dlatego że Oracle dla mnie to trochę przeżytek. Mam ludzi w pracy którym np to nie siada i wolą Oracle. Wszystko zależy od osobistych preferencji i poświęcenia ogromnej ilości czasu w edukację gdyż stack jest ogromny. Ale tutaj raczej przeważa chęć zejścia z oracle. bawienia się z danymi i przy tym ciśniecie w obiektówce patrz Scala
  • Odpowiedz