Wpis z mikrobloga

Czolem, moglby mi ktos ogarniety to wyjasnic? Dlaczego sila z podpunktu a i b dziala w lewo(zgodnie z odpowiedziami) a nie w prawo (wedlug mojego toku myslenia)? Definicja: Wektor sily elektrostatycznej dzialajacej na jedna czastke naladowana ze strony drugiej czastki naladowanej jest skierowany w strone tej drugiej czasatki (gdy ladunki czastek sa przeciwne) lub odwrotnie (gdy ladunki sa tego samego znaku). Elektron i proton to minus i plus, wiec sila oddzialywnia elektronu na proton bedzie skierowana w strone protonu (na rysunku w prawo). Sila oddzialywania zewnetrznego protonu na proton srodkowy (plusa na plus) przeciwnie do srodkowego (czyli na rysunku w prawo). Gdzie popelniam blad w moich rozwazaniach?
#fizyka
Myniu - Czolem, moglby mi ktos ogarniety to wyjasnic? Dlaczego sila z podpunktu a i b...

źródło: comment_abm1EsUYRClWq3F2Yov4bUHHxDa2mdZp.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Myniu: Siła oddziaływania elektronu na proton to siła działająca na proton, nie na elektron. Proton jest przyciągany do elektronu czyli w lewo. Tak samo w b), środkowy proton jest odpychany w lewo
  • Odpowiedz