Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin #podatki
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zgodnie z nowymi informacjami o podatku PCC trzeba płacić 1% od wartości KAŻDEJ transakcji przeprowadzonej na kryptowalutach.
Załóżmy więc czysto teoretycznie, że w okolicach listopada wpłaciłem na giełdę 20 000$. Coś tam sobie handlowałem, sprzedawałem, kupowałem. Generalnie nie ma dużej róznicy, bo raz zyskam, raz stracę. Czyli cały czas oscyluję w granicach 20k$. Każda transakcja zatem jest opodatkowana PCC w wysokości 1% czyli 200$. I teraz jeśli wykonam takich trasnakcji 100, to podatek należny do zapłaty będzie wynosił 20 000$? Do tego jestem totalnym januszem krypto, więc kupiłem sobie w grudniu jednego BTC za cenę 20k$, a że zaczął spadać więc teraz sobie HODLuję i czekam na lepsze czasy.

Reasumując na dzień dzisiejszy mam do zapłacenia podatek w wysokości mojego wkładu własnego (20k$) a na portfelu mam jednego bitcoina wartego w tym momencie 6600$.
Pobierz
źródło: comment_n0JlzdrOsEBwjRgI5M7F6gOfjkvjLoZJ.jpg
  • 12
@Ender_W: Tak, na dzień dzisiejszy od każdej transakcji płacisz PCC.

Czyli jesli ktoś w ciągu roku wykona 100 transakcji kupna, to będzie musiał mieć zysk 100 % na swoim trejdowaniu tylko po to, żeby pokryć PCC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jeszcze podatek dochodowy od reszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)