Wpis z mikrobloga

Mireczki, pewnie część o tym już wcześniej słyszała, ale dla mnie jest to nowe i interesujące, więc napiszę jeszcze raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ostatnim odcinku 1 sezonu "American Crime Story" (serial o sprawie O.J. Simpsona) prokurator Marcia Clark mówi Chrisowi Dardenowi "Gdy miałam 17 lat zostałam zgwałcona we Włoszech przez kelnera". Nie zwróciłbym na to w ogóle uwagi, gdyby nie to, że tego samego dnia czytałem notatkę na wikipedii, z której wynika, że Clark została zgwałcona, owszem, ale w Izraelu XDDDDD Aż mnie zamurowało jak usłyszałem o tych Włoszech i cofnąłem scenę, żeby sprawdzić, czy się nie przesłyszałem, ale nie, naprawdę zmienili Izrael na Włochy. Kek.

  • 21
@ostoja:

Niedawno zrobiłem wykop o żydowskim kolaborancie gestapo Józefie Hammer, który wsypał mnóstwo Polaków do gestapo. Oczywiście w wikipedii było "polski kolaborant 3 Rzeszy". Gdy artykuł wszedł na głowna ktoś usunął słowo "polski", ale bał sie już dopisać żydowski...
No i Hammer nadal jest w kategorii "Polscy kolaboranci", a jako ciekawostke podam, ze kategoria "Żydowscy kolaboranci 3 Rzeszy" w ogóle nie istnieje na wiki...
@seicel:

Gdzie spotkałeś się z podkreslaniem, że milion Żydów, którzy zgineli w Oświęcimiu to byli Polacy?
Jeśli ktoś był Polakiem i kolaborował, to trzeba to napisać.
Tak samo jak to że jeśli ktoś był Żydem i kolaborował to też trzeba to jasno powiedzieć, że tacy byli, a nie udawać że Polacy to współsprawcy, a jedynie Żydzi to wyłącznie ofiary...
Zawsze mnie fascynuje, że prawica zawsze podkreśla, że jak kolaborował to był Żyd, ale jak zginął w obozie to już Polak i trzeba liczyć ich jako Polaków.


@seicel: Zawsze mnie fascynuje że lewica zawsze podkreśla że jak kolaborował to Polak, ale jak zginął w obozie to Żyd, ale jak kamienica nie przypadła żadnemu żyjącemu spadkobiercy to dziedziczy skarb państwa..... Izrael.