Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie
Czy do gry solo wystarczy jedna podstawka Arkham Horror LCG? Jest problem z budowaniem sobie talii? I jeśli tak - to czy zamiast kupowania drugiej podstawki to kupno dodatków może ten problem rozwiązać?
Wg recenzji podstawkę można ukończyć nawet w 2-3 godziny od rozpakowania gry. Ile godzin (minut? :D ) zabawy dostarczają dodatki do tej gry? Czy są jakieś, w które warto się zaopatrzyć już na wstępie, żeby przyjemniej się grało w scenariusz z podstawki mając dodatkowe karty z dodatku? Pytam z racji tego, że to samo wydawnictwo wycięło swego czasu fragment podstawki do Eldritch Horror i sprzedawali to jako pierwszy dodatek ;]

#grybezpradu
#ahlcg
  • 9
@venomik: A bo CC trzeba wcisnąć. Odpowiedź masz tam na Twoje pytanie czy 1 CS ;) A dwa, zaraz pewno ktoś inny Ci odpowie konkretniej, tyle razy to pytanie było i tak łatwo znaleźć na to odpowiedź że tylko chciałem śmiesznym filmikiem rzucić kolegi z grupy AH LCG na temat jednego CSa.
Może @Zorak będzie miał ochotę coś dodać ;)
@Sarseth
@venomik Temat walkowany wiele razy - zamykam
a nie to nie elektroda.
po pierwsze zapraszam na grupe fb poswiecona HwA.

po 2gie regrywalnosc: kampanie podstawki faktycznie mozna przejsc w 3h solo - sam nawet kiedys stream robilem ale to juz wymaga ogrania. Nie zabija to regrywalnosci bo przechodzac
a) kazdym badaczem gra sie inaczej
b) nawet tym samym badaczem mozesz w rozny sposob zlozyc talie
c) sa rozne zakonczenia
b) losowe
@venomik aa jeszcze mala uwaga - na start 1 cs styknie. zobacz jak sie gra i jak ci sie spodoba to wez 2gics. Pamietaj ze gra na 1 cs to demo: kampania podstawki jest spoko ale to co cie czeka w duzych cyklach o wiele lepsze. no i deckbulding z 1 cs prawie nie istnieje. wiec bierz poprawki na te aspekty grajac.

ogolnie albo gra ci nie podejdzie albo ci sie spodoba
@Zorak: Dzięki... ale większość tego co napisałeś albo w ogóle nie odpowiada na moje pytania, albo odpowiada na jedno - to najmniej istotne. Poza tym napisałeś masę rzeczy, które już i tak wiem z recenzji ;)
Regrywalności w ogóle nie poruszałem,
Więc konkretniej:
1. Czy problem z brakiem kart do deckbuildingu można rozwiązać poprzez kupowanie dodatków czy tylko poprzez kupno drugiego cs? (pytanie o problem z budowaniem talii przy jednym cs
@venomik
1) i tak i nie - dodatki oferuja inne karty - skladajac talie mozesz miec max 2egz tej samej karty i owszem im wiecej dodatkow tym wiecej mozliwosci ale jak chcesz miec np 2 maczety albo 2 zaklecia usmiercenia to dostaniesz je tylko posiadajac 2 podstawki (podstawka ma 1ez kazdej karty a reszta dodatkow juz po 2). Tak wiec dodatki troche rozwiazuja ale nie w 100%.

2) Odrazu hmm imo nie,