Wpis z mikrobloga

Mireczki #elektronika #arduino
Poszukuję czujnika wstrząsów czy czegoś takiego - chodzi o powiadomienie gdy ktoś będzie kopał czy coś innego dziwnego robił z urządzeniem (wandalizm, demolka ;)).
Dobrze by było by nie generował wskazań na przejeżdżającego w pobliżu tira itp.
Znacie coś solidnego? Miało by to być sterowane z Arduino czy innego uC i najlepiej by było we własnej obudowie z możliwością montażu i kabelkiem.
Help :)
  • 12
@foxbond: Nie wiem, toć pytam :) Pewnie przez regulację czułości - czy to na czujniku czy w kodzie już. Liczyłem na jakieś podpowiedzi jak to ugryźć.
@molibdenowy_wojtek: Jasne, widzę sporo. Tylko nie lubię w ciemno brać co popadnie, mam nadzieję przeczytać o czyichś doświadczeniach co użył i jak się sprawdziło.
@atehxx: Dowolny akcelerometr, podłączasz przez I2C albo coś podobnego bezpośrednio do arduino. Pamiętaj, że te sensory mają zazwyczaj zasilane 3.3v więc wybierz arduino takie żeby działało z niskim napięciem, żebyś konwerterów nie musiał robić.

Następnie proponuję czytać przeciążenie we wszystkich 3 kierunkach i liczyć z nich energię w jednostce czasu (np. 0.5s) inaczej sumę kwadratów wartości we wszystkich kierunkach z przedziału 0.5s. Jeżeli będzie duża to znaczy, że ktoś przywalił ostra,